,

اگر فکر می‌کنید بدون خواندن کتاب، حل کردن معما و فکر کردن می‌توانید مغز سالمی داشته باشید سخت در اشتباهید! مغز نیز مانند همه‌ی اندام‌های بدن نیاز به فعالیت و نرمش دارد. یکی از راه‌ها برای فعال‌تر کردن مغز و هوشیار نگه داشتن آن حل کردن معماست.

معماهای زیر را حل کنید و ببینید مغزتان تا چه حد آمادگی دارد. حتی می‌توانید این معما ها را حفظ کنید و در مهمانی‌های دوستانه، دیگران را با آن‌ها محک بزنید.

معما های جالب

معما های جالب

 ۱٫ قاتلی به اعدام محکوم شده است اما به او اجازه داده‌اند خودش روش اعدامش را انتخاب کند. به این صورت که باید وارد یکی از این اتاق‌ها بشود. در اتاق اول آتش‌سوزی شدیدی رخ داده است. در اتاق دوم گروهی قاتل با تفنگ‌های آماده وجود دارند و در اتاق سوم تعدای شیر گرسنه نشسته‌اند که سه سال است غذا نخورده‌اند. به نظر شما قاتل کدام در را بازکند که از مرگ نجات پیدا کند؟

معما های جالب

۲٫ هنرمندان می‌توانند یک کشتی را داخل این بطری کوچک قرار دهند. آیا شما می‌توانید یک خیار را بدون خرد کردن در داخل بطری قرار دهید؟ چگونه؟

معما های جالب

۳٫ جایی که جنگل‌هایش درخت ندارند و رودخانه‌هایش آب ندارند کجاست؟

معما های جالب

۴٫ کدام نعمت خدادادی است که دوبار رایگان به انسان‌ها داده می‌شود اما بار سوم باید هزینه‌ی آن را پرداخت کنیم؟

معما های جالب

۵٫ پادشاهی از سه دخترش خواست تا سه کتری هم‌اندازه را روی اجاق بگذارند و گفت کتری هرکدام که زودتر جوش بیاید او وارث پادشاهی خواهد شد. کتری دختر کوچک‌تر که به دنبال تاج و تخت نبود زودتر جوش آمد. چرا؟

معما های جالب

۶٫ آن چه چیزی است که متعلق به شماست اما دیگران بیشتر از شما از آن استفاده می‌کنند؟

معما های جالب

۷٫ کاوه سه روز در بیمارستان بود در حالی که بیمار یا مجروح نبود. اما او مجبور شده بود برای خارج شدن از بیمارستان حتما به آن‌جا مراجعه کند. چرا؟ 

پاسخ‌ها

۱٫ اتاق شیرها؛ زیرا شیرهایی که سه سال غذا نخورده باشند حتماً مرده‌اند.

۲٫ خیار را با ساقه در شیشه قرار می‌دهیم و اجازه می‌دهیم تا داخل شیشه رشد کند.

۳٫ نقشه‌ی جهان

۴٫ دندان

۵٫ چون سومین دختر توجهی به تاج و تخت نداشت درکتری را باز نمی‌کرد وکتری‌اش زودتر جوش آمد. اما دو دختر دیگر چندبار در کتری را برداشتند.

۶٫ نام شما

۷٫ کاوه در بیمارستان به دنیا آمده است.

برای حل این معماها چقدر زمان صرف کردید؟ اگر به سرعت آن‌ها را حل کردید هوش بالایی دارید اما اگر دچار مشکل شدید نیاز به تمرین و آمادگی بیشتر دارید.

اختصاصی نشریه‌ی اینترنتی نوجوان‌ها – جمال رادفر

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2020

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید