من امسال به اول دبیرستان میرم. چه جوری یه برنامه درسی منسجم داشته باشم؟

پرسش:

با سلام خدمت شما.

بنده در سال گذشته پایه ی سوم راهنمایی را گذروندم و امسال به اول دبیرستان میرم. خیلی سردرگم هستم. دوست دارم یک برنامه ریزی درسی خوب رو در تابستان برای خودم رقم بزنم اما نمی دونم چطوری؟ دوست دارم که امسال با یک برنامه ریزی منسجم به سال تحصیلی جدید پا بذارم. ازطرفی می خوام توی کلاسای تست ثبت نام کنم. به نظر شما این کار خوبی هست یا نه؟اصلا دوست ندارم که مثل پارسال شب امتحانی باشم چون فشار خیلی زیادی بهم واردشد . با این که معدلم 20شد اما به زور تونستم از سدشون بگذرم. از یه طرف استرس سال دیگه رو دارم و نمی دونم که آیا در آزمون مدرسه ی شاهد قبول می شم یا نه؟ نمی دونم چرا احساس می کنم هر چه قدر بیش تر درس می خونم کمتر نتیجه می گیرم. مثلا برای امتحان نوبت دوم علوم بیش تر از همه ی درسا تلاش کردم. خیلی خوندم ولی با کمال ناباوری سوال آخر رو جا انداختم. وقتی از سر جلسه اومدم بیرون اصلا نمی دونستم یکی از سوالا رو جا انداختم تا این که وقتی یکی ازدوستام بحثش رو مطرح کرد فهمیدم ای بابا من سوال آخر رو جا انداختم. وقتی فهمیدم زبونم بند اومد. خدا رو شکر چون در طول ترم امتحانام خوب بود معلمم بهم نمره رو کامل داد ولی وقتی کارنامم رو گرفتم کلی گریه کردم به خاطر این که نمره ی من واقعا 20 نبود. با این که خودم می دونستم که خیلی تلاش کردم و 20حقمه اما باز زانوی غم بغل گرفتم. حالا هم فکر می کنم هر چی برای آزمون بیش ترتلاش می کنم کمتر نتیجه می گیرم. مثلا برای آزمون نمونه کلی تست ادبیات زدم ولی سر جلسه و توی آزمون فقط به 5 تا از 10 تا سوال ادبیات پاسخ دادم. با این که برای آزمون شاهد دارم تلاشم رو به کار می بندم اما بازم دارم ناامید کارم رو دنبال می کنم. اصلا دوست ندارم توی اول دبیرستان این جوری بشه. هر چه قدر برنامه ریزی می کنم تنبلی مانع اجراش می شه. من دوست دارم بهترین ها رو توی سال تحصیلی جدید برای خودم به ارمغان بیارم اما اصلا نمی دونم بایدچه کارکنم و از کجا شروع کنم. خواهش می کنم راهنماییم کنید.
پاسخ:
دوست من سلام .
بهت تبریک می گم ! می دونی چرا ؟ چون آیندت برات مهمه ! چون از الان به فکر برنامه ریزی هستی ! قدم اول رو خوب برداشتی. حالا وقت پیمودن قدم های بعدیه. یعنی برنامه ریزی و بعد هم اجرای برنامه هات.
اگر جای خوبی برای کلاس های علمی تابستونی سراغ داری، حتما ثبت نام کن.
برای تابستون هم سعی کن که وقتتو بذاری برای تقویت ریاضی. هر چه قدر ریاضیت قوی تر بشه، تو دبیرستان موفق تر خواهی بود .
کتاب 2000 تست ریاضی سوم راهنمایی ( انتشارات مبتکران) رو بگیر و از روی اون کار کن. هر روز حداقل 20 تا 80 دقیقه براش وقت بذار. حدود 50 دقیقه تست بزن و  30 دقیقه هم تستاتو صحیح و رفع اشکال کن.
زیاد هم استرس نداشته باش. استرس بیش از حد، بازدهی رو میاره پایین.
مطمئن باش که موفق خواهی شد!

“””جهت آگاهی از نحوه ارتباط با ایشان و طرح پرسش خود اینجـــــــــــــــــــا را کلیک کنید.””””

 

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
گذر ایام
امتیاز به این نوشته