من با یک دختر دوست شدم و خیلی بهش علاقه دارم.این حس طبیعیه؟

پرسش:

من 14 سالمه. ازسال گذشته با یک دختر دوست شدم که واقعا احساس می کنم دوسش دارم. دارم دیوونه میشم چون روز و شب بهش فکر می کنم. می خواستم بپرسم این حس طبیعیه یا بیماری خاصی دارم چون می ترسم این حس نسبت بهش قوی تر شه.

پاسخ: 

دوست خوبم

طبیعی بودن یک احساس با افراطی بودنش متفاوته. این که تو از کسی خوشت بیاد و احساس کنی که دوستش داری طبیعی هست اما این که اون فرد کسی باشه که ایجاد ارتباط عاطفی به او منجر به آسیب به تو و یا حتی اون بشه در این صورت دیگر طبیعی نیست.

همون طور که خودت هم گفتی، ادامه این شرایط میتونه برات ناراحت کننده باشه. مهم ترین مساله در هر رابطه ای این هست که محدوده اون رابطه حفظ بشه و از درگیر شدن احساس و عاطفه و یا ایجاد وابستگی پرهیز بشه. وقتی یک رابطه و فکر کردن بهش موجب میشه که تو مدام دلت بخواد بهش فکر کنی مانند اینه که دیگه داری اسیر و دربند یک فکر می شوی واین شرایط قطعا به آسیب برای تو منجر خواهد شد.

به این ترتیب به نظر میرسه بهترین تصمیم اینه که بتونی در محدوده ها و شرایط رابطه ات دوباره نگاه کنی و برای اختصاص وقت برای این رابطه تجدید نظر کرده و خودت را پیش از آن که اسیر شوی نجات دهی. برای این منظور پیشنهاد می کنم به برنامه تحصیلی و کسب موفقیت در این زمینه و یا اختصاص زمانی برای انجام فعالیت های ورزشی و هنری اقدام کنی.

 

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
مدتیه خیلی تنبل شدم

برای آشنایی با خانم مشاور و نحوه طرح پرسش خود از ایشان اینجـــــــــــا را کلیک کنید.

 

امتیاز به این نوشته