من به خاطر علاقه به معلمم دچار افسردگی مقعطی شدم. لطفا کمکم کنید

پرسش:

توروخدا کمکم کنین. من عاشق معلمم هستم. اونم بهم گفته دوسم داره ولی من درسام افت کردن. نمیتونم درس بخونم. همش ذهنم درگیر اونه. حتی بخاطرش یه دوره افسردگی گرفتم که با قرصای مشاوران بالینی تقریبا خوب شدم. چیکار کنم؟

پاسخ:

دوست خوبم،

در این سایت بارها به موضوع دوستی و محبت نسبت به دیگران و به ویژه در مورد معلمان صحبت شده. همه کسانی که چنین تجربه ای داشتند و دارند تنها در صورتی توانسته اند از این تجربه بهره بگیرند که راه تعادل را پیدا کردند و دوستی و محبت خود را به مسیر عاقلانه تری هدایت کردند.

خودت نوشتی که حتی این میزان از علاقه تو را ناگزیر به مصرف دارو کرده. بدیهی است که ادامه این راه برای تو همراه با نقصان و سختی خواهد بود و چه بسا موجبات ناراحتی معلمت را هم فراهم کنی.

توصیه می کنم ابتدا تلاش کن تا میزان دفعات و زمانی که به او فکر می کنی را خودت کنترل کنی. برای این منظور برای خودت جدولی تهیه کن و هر روز تعداد و زمان فکر کردن و پرداختن به معلمت را یادداشت کن و از خودت بخواه با مشغول شدن به فعالیت های درسی و دیگر مشغولیت های خاص خودت، میزان آن را در روزهای بعد کاهش دهی.

اگر احساس کردی که در این باره کند هستی از یک بزرگ تر آگاه کمک بگیر و از او بخواه تا انجام فعالیت های مفیدی چون ورزش، کارهای هنری و نیز درسی را برایت برنامه ریزی کند.

قطعا پر شدن مناسب برنامه به ایجاد تعادل در احساست کمک بزرگی می کند.

گفتگو با یک مشاور هم با توجه به تجربه افسردگی که داشتی موثر خواهد بود.

 

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
رفتارشناسی اینترنتی!

برای آشنایی با خانم مشاور و نحوه طرح پرسش خود از ایشان اینجـــــــــــا را کلیک کنید.

امتیاز به این نوشته