من به معلمم گفتم که چقدر دوستش دارم. از اون موقع به بعد فکر می کنم به من ترحم می کنه

پرسش:

من یه مدت خیلی معلمم را دوست داشتم.
اون از هر لحاظ برای من یه معلم خیلی خوب بود و من از ته قلب دوستش داشتم و یکی دیگه از علت هایی که من بهش علاقه مند شدم این بود که اون نسبت به بقیه بچه ها خیلی به من توجه می کرد و نه تنها خودم بلکه بقیه ی دانش آموزان هم این رو درک می کردن اما من سعی می کردم که توجهاتش رو پیش دوستام انکار کنم و علاقه خودم نسبت به اون رو پنهان نگه دارم. الان حدودا دو ساله که از شروع این ماجرا می گذره با این که خیلی سعی کردم فراموشش کنم ولی نتونستم. از اون طرف توجهات اون نسبت به من هر روز بیشتر میشه. بچه ها میگن اون تورا خیلی دوست داره و ….
تصمیمی گرفتم این موضوع رو بهش بگم به هر سختی بود بهش گفتم چقدر دوستش دارم اما نمیدونم چرا بعد از اون اینقدر نسبت به رفتاراش احساس ترحم می کنم. احساس می کنم اون داره به خاطر من خودشو اذیت میکنه و به من توجه می کنه. احساس می کنم رفتاراش صادقانه نیست و فقط برای جلب رضایت منه.
خواهش میکنم کمکم کنید تا از این احساس ترحم شدید خلاص شم.

پاسخ:

دوست عزیزم

اگر به مطالبی که پیش از این در رابطه با همین موضوع کار شده است توجه کنی متوجه می ­شوی که این احساس و اتفاقات چندان هم دور از ذهن نیست و این مهم است که چگونه رفتارهای مناسبی داشته باشی تا یک احساس ساده به یک مشکل بزرگ تبدیل نشود.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
نشانه های خانواده موفق

در حال حاضر از این که احساست را با معلمت در میان گذاشتی جای سرزنش ندارد. اما اگر در این کار افراط کنی حتما دردسر ساز خواهد شد.  هم چنین لازم است خیلی هم به چیزهایی که از فکر و برداشت شخصی خودت بیرون می­ آید توجه نکنی. این که حالا تصور می ­کنی او دارد به زحمت می ­افتد تا به تو توجه کند و یا خودش را اذیت  می کند و یا دلسوزی و ترحم می­کند می­تواند تنها از توهم و خیال تو ایجاد شده باشد. اگر جای تو باشم این احساس را با او در میان می ­گذارم و اگر او مرا قانع کرد که چنین چیزی وجود ندارد خواهم پذیرفت و به این تصورات پایان خواهم داد. توصیه می­ کنم تو هم همین را ه را پیش بگیری.

برای آشنایی با خانم مشاور و نحوه طرح پرسش خود از ایشان اینجـــــــــــا را کلیک کنید.