,

پرسش :

من دانش آموز سال سوم ریاضی هستم
کلاس ما یه کلاس ۱۹نفره هست که خیلی خیلی آروم و بی سروصداست . معلم هامون به ستوه اومدن از دستمون  ،میگن که خیلی بی انگیزه اید یه کم انرژی داشته باشید و …
خلاصه که خیلی بهمون حرف می زنند .به نظرشما ما باید چیکارکنیم؟؟؟؟؟؟
الانم که به اینجا اومدم برای این هست که معلم فیزیکمون از ما خواسته که درمورد شاد زندگی کردن براش مقاله ببریم تا وضعیت کلاسمون رو بهترکنه…
ممنون می شم اگه راهنمایمون کنید.

دانش آموز شاد  

پاسخ

سلام دوست من

شاید پیش از هر چیز لازم باشه تا در مورد تفاوت شاد بودن و پر انرژی بودن کمی فکر کنی تا راحت­ تر به نتیجه برسی. ممکن است فردی شاد باشد اما پرانرژی نباشد و یا برعکس، کسی انرژی زیادی دارد اما لزوما آدم شادی نیست. هرچند می­توانم حدس بزنم که مقصود معلمان شما این است که هم شاد باشید و هم پرانرژی ، اما به هر حال این دو مقوله با هم تفاوت دارند.

گفت و گو کنید 

برای شروع پیشنهاد می­ کنم با همکلاسی­ های خود یک جلسه گفت­ وگو داشته باشید طوری که همه بتوانند نظر خود را در مورد داشتن یک کلاس پرانرژی که به افزایش انرژی مثبت در کلاس منجر شود بیان کنند.

معمولا در چنین دوره­ هایی از زمان، بچه­ ها ترجیح می دهند تا با ایجاد تغییراتی در ظاهر کلاس به جمع خود حس و حال بدهند، برای مثال، رومیزی روی میز معلم بیندازند و یک گلدان کوچک قرار دهند. یا روی تابلو جملات و ابیات زیبا بنویسند و کارهای کوچکی مانند اینها که در واقع اثرات زیادی در محیط به جا می ­گذارد.

تغییر 

البته ممکن هم هست که بخواهید این تغییرات را در کارهای درسی خودتان اعمال کنید، مانند ایجاد یک گروه درسی خاص که به یک موضوع محدود می­شود و بعد هر هفته یک یا چند سوال خیلی مهم و یا خیلی سخت را روی تابلو اعلام کنید تا هر کس که می­تواند آن را حل کندو به کلاس اعلام کند. چنین فعالیت­ هایی علاوه بر اینکه موجب ایجاد شوق و حرکت در بین دانش­ آموزان می­شود، می­تواند به تقویت برنامه­ های تحصیلی هم کمک کند.

در پایان توصیه اولم را دوباره تکرار می­کنم که می­توانی به ده­ها راه دیگر، علاوه بر مواردی که برای نمونه مطرح شد، از طریق گفت ­وگو با دانش­ آموزان دیگر به ویژه هم­کلاسی­ هایت برسی که می­توانند به ایجاد فضای پرانرژی­ تر در کلاس کمک کنند.

 برای آشنایی با خانم مشاور و نحوه طرح پرسش خود از ایشان اینجـــــــــــا را کلیک کنید.

 

 

برچسب ها:

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2020

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید