من در دانشگاه با خانمی آشنا شدم. چه طوری درخواست ازدواج رو باهاشون مطرح کنم؟

پرسش:

سلام خسته نباشید. من کلا شخصی خجالتی هستم ولی از وقتی دانشگاه قبول شدم کم کم روم باز شد. از همون روزهای اول از یه دختر خانمی خیلی خوشم میومد و سعی می کردم به هر بهانه ای باهاشون صحبت کنم. حتی یه بار هم تا خونشون رسوندمش ولی جرات نمی کنم ازش خواستگاری کنم چون حس می کنم بهم جواب منفی میده و خیلی هم خجالت می کشم. واقعا نمیدونم چیکار کنم خواهشا راهنمایی کنید.

پاسخ:

دوست گرامی،

چون به گذشته ای از خودت اشاره کردی که خجالتی بودی احتمالا صرف ورود به دانشگاه نمی تونه موجب بشه که بتونی رفتار مناسبی از خودت نشان داده و تنها با باز بودن رو و راحت بودن در رفتار نتیجه مورد انتظار را دریافت کنی. به نظر من پیش از هر کاری تلاش کن تا رفتارهای امروزت مورد بررسی و تطبیق با رفتارهای شایسته یک دانشجوی به دنبال تاهل باشد و این کار را با مشورت با یک مشاور خانواده و ازدواج انجام بده.

دوم این که برای آشنایی بیش تر با دختر مورد نظرت کمی صبور باش و این احتمال را بده که همین اندازه آشنایی برای اقدام مهمی مثل ازدواج کافی نیست و ممکن است  او هم تنها به همین دلیل که شما را نمی شناسد و نیز این که شما فرد عجولی هستی که تنها به واسطه گفتگوهایی که داشتی و … برای خواستگاری اقدام می کنی دست رد بزند. به همین دلیل صبوری و تامل و دقت و بررسی بیش تر و کافی را برای اقدام به خواستگاری و درخواست ازدواج به شما توصیه می کنم.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
من ایران را دوست دارم اما پدر و مادرم اصرار دارند که به خارج از کشور مهاجرت کنند

 

برای آشنایی با خانم مشاور و نحوه طرح پرسش خود از ایشان اینجـــــــــــا را کلیک کنید.

 

امتیاز به این نوشته