من در نمونه دولتی قبول شدم ولی خیلی استرس دارم. نمی دونم می تونم از پسش بر بیام یا نه؟

پرسش:

  سلام آقای مسگری مشهدی                                                                                       

 من امسال به دبیرستان نمونه دولتی می روم. معدل کلاس سوم من 19/80 شده. من همیشه در درس هایم بالا ترین نمره را می گیرم. در مدرسه برای مثال در کلاس دوم راهنمایی رقیب داشتم معدلم 20 شد ولی در کلاس سوم چون رقیبی نداشتم 19/80 گرفتم. همیشه در موقع درس خواندن – امتحان و هر کار دیگری استرس بیش از اندازه دارم  و حالت تهوع. برای اینکه همیشه می خواهم نمره بالا بگیرم. به یکی از معلم های با تجربه ام گفتم، گفتند باید هر شخص با توجه به توانایی اش نمره بگیرد و تو در سطح 19 و چند صدم هستی ولی به بیست نمی رسی. من دچار سر در گمی هستم که آیا دانش آموزی هستم که بتوان از پس مدرسه نمونه بر بیایم یا نه ؟چون در کلاس دوم از ساعت 6 عصر تا 2 شب درس می خواندم ولی در سال سوم با خواندن سطحی و معمولی این نمره را گرفتم. برای اینکه  هیچ وقت دیگری برای سر خاراندن نداشتم به خاطر شورای مدرسه و مسئول نماز و …….. .  من از الان هم برای مدرسه نمونه استرس دارم و نمی دانم چه کنم؟ در ضمن برای مدرسه نمونه هم اصلا نخواندم ولی قبول شدم  و  فکر می کنم اگر به مدرسه نمونه بروم نمی توانم به کلاس زبان بروم. من خودم ایمان دارم که از  لحاظ درسی دانش آموز بالایی هستم ولی استرس دارم. با این استرس چه کنم و چگونه آن را رفع کنم؟ و آیا می توانم به کلاس های زبان و والیبال برم در کنار مدرسه؟

 پاسخ:

دوست من سلام 

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
ده اشتباه ذهن

وقتی داشتم متن سوالتو می خوندم، یاد یکی از شاگردام افتادم. اسمش رادمان بود. هوش خوبی داشت، توی فعالیت های فوق برنامه هم مشارکت داشت ولی سال سوم راهنمایی بسیار استرس داشت. از شدت استرس حالش بد می شد. چند بار اومد پیشم و گریه می کرد که آقا من می دونم که آزمون ورودی هیچ مدرسه خوبی قبول نمیشم و از این حرف ها ….

با هم کلی حرف زدیم و البته کلی هم با اولیاش. بالاخره خود باوریشو دوباره به دست آورد. با برنامه ای هم که با هم ریختیم، شروع کرد به کار کردن.

هر مدرسه ای که آزمون ورودیشو شرکت کرده بود، قبول شد.

امسال هم  کنکور رشته تجربی شرکت کرده بود. رتبه اش شد: 95

اگر تو کلاس به درس خوب گوش کنی و با برنامه درساتو بخونی، هم می تونی تو درسات موفق باشی و هم به فعالیت های فوق برنامت برسی. کلاس زبانت رو حتما برو.  کلاس والیبال رو هم تابستون ادامه بده.  خودتو هم باور داشته باش !

 نمازاتو هم حتما به موقع بخون  ….

ان شاءالله موفق میشی …

 

“””جهت آگاهی از نحوه ارتباط با ایشان و طرح پرسش خود اینجـــــــــــــــــــا را کلیک کنید.””””

 

5/5 - (1 امتیاز)