به یکی از دبیرانم علاقه دارم

عشق معلم

پرسش

من چهار ساله که یکی از دبیرامو دوست دارم و الان حدود یک ساله که متوجه شده  من دوستش دارم . خیلی باهام خوبه و دوست داره در ارتباط باشیم با هم ولی خب من به خاطر این که مزاحمش نباشم خیلی بهش پیام نمیدم یا نمی بینمش شاید ماهی یه بار اونم تو مدرسه و این که حس میکنم اون به خاطر این که من ناراحت نشم بهم گفته دوستم داره.

چیکار کنم که مطمئن بشم ؟! از خودش نمیتونم بپرسم چون میدونم حقیقتو نمیگه.

معلم

پاسخ خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت

دوست خوبم

اگر در اینکه یه جوری به خودت نشان بدی و ثابت کنی که او تو را دوست داره اصرار نکنی در این صورت این علاقه و ارتباط به خوبی ادامه پیدا میکنه. همین که گفتی او با تو خوبه نشونه اینه که باهات رابطه خوبی داره و تو را قبول داره که با ادامه گفتگو و ارتباط مخالفتی نمی کنه.

صحبت در این مورد و تلاش برای درک میزان و اندازه دوست داشتن ایشان تنها موجب میشه که وارد وادی های دیگری بشی که هم خودت و هم ایشان را به ناراحتی بکشاند.

نکته مهم در دوست داشتن های واقعی اینه که اگر فردی را دوست داریم خیلی برایمان تفاوتی نمی کند که آیا او هم همین احساس را دارد یانه. اگر دوست داشتن واقعی باشد در این صورت همین حس دوست داشتن در درون فکر خودمان اهمیت دارد و هرگز راضی نمی شویم طرف مقابل را به اذیت بیندازیم.

با این حساب با آرامش و راحتی مثل گذشته با این معلم در ارتباط باش. به خودت افتخار کن که آن قدر دانایی که برای ایجاد نکردن مزاحمت و اذیت ایشان مراقب حفظ تعادل در این رابطه هستی و به چند پیام و دیدارهای با فاصله رضایت می دهی.

انشالله که در همه کارهایت موفق باشی

5/5 - (1 امتیاز)
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
آدم های موفق چه شکلی اند؟

‫4 نظر ارسال شده در “به یکی از دبیرانم علاقه دارم

 1. nojavanha.com :

  کاربر عزیز “مریم”
  خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت اینگونه به پرسش شما پاسخ داده اند:
  دوست خوبم اول لازمه بپرسم چرا دوستانت از تو میخواهند این رابطه را کم کنی؟
  دوستی که بین شما است همیشه و به ویژه در حال حاضر یک رابطه معلم و شاگردی است و نمیشه انتظار داشته باشی به سرعت تبدیل به یک رابطه دوستی شبیه دیگر ارتباطات شود و مثلا حالا او هم به تو پیام دهد و او بخواهد هر روز پیام دهد
  وقتی به رابطه تان اینطوری نگاه کنی متوجه میشوی که در شرایط خوبی قرار دارید .
  از طرف دیگر اینکه آیا او از این ارتباط راضی هست در رفتارش مشخص میشود اگر همچنان لبخند میزند و پاسخ محبت تو را میدهد پس از این ارنباط خوشحال است. با این همه اگر سوالی مانند این ذهنت را درگیر کرده خوب است از حالا به بعد به جای گریه کردن احساس و نظرات و سوالاتت را از خودشان بپرسی این کار را وقتی به دیدنشان میروی انجام بده و اگر برایت سخت است برایشان نامه بنویس.
  ذهن خودت را با احساسات مبهم و سوالات بدون پاسخ درگیر نکن ،این کار تو را آشفته میکند و شاید به همین دلیل است که دوستانت نگرانت میشوند و میگویند بهتر است رابطه را کمتر کنی در حالی که بهتر است رابطه را روشن تر کنی.
  موفق باشی
  نشریه اینترنتی نوجوان ها

 2. مریم :

  سلام من ۳ ساله یکی از معلمام رو دوست دارم و باهم در ارتباط هسیم و هیچ رفتاری ازش ندیدم که سرد بشم و هروقت همو میدیدیم به یه لبخند و حرف ختم میشع دوستام ازم میخوان که این رابطه رو کمرنگ تر کنم ولی نمیتونم حتی بخاطرش گریه هم کردم هر دوهفتع ای یه بار بهم پی ام میدیم و همیشه من اول پی ام میدم نمیدونم چیکار کنم این حسو کمرنگ ترش کنم یا چجور بفهمم که اونم از این رابطع راضیه و دوستم داره ؟حتی بعضی موقعا با کادو میرم به دیدارش تورو خدا کمکم کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *