,

پرسش

دختری ۱۴ ساله هستم. سال آینده به کلاس نهم میرم. من دچار وسواس شده ام اما پدر و مادرم نمی‌توانند مشکل مرا حل کنند. به یک مرکز مشاوره هم مراجعه کردم که به مدت یک سال کاملا خوب بودم اما یک ماه است که دوباره وسواس من شروع شده. من از بیماری مسمومیت خیلی می‌ترسم به خاطر همین همیشه دست‌هام رو می‌شورم تا مریض نشم. اما روزهایی که شاد و بدون استرس هستم وسواس من خیلی خیلی کم‌تر می‌شود. لطفا مرا راهنمایی کنید.

پاسخ خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت

دوست خوبم

برایت خوشحالم که توانستی به سرعت و با کمک خانواده و مشاور مساله‌ای که با آن رو در رو هستی را شناسایی کنی. خوب است بدانی که در این قبیل مسائل هر چه زودتر اقدامات لازم انجام شود نتیجه بهتری هم به دست می‌آید.

 در رابطه با وسواس توصیه‌ها و خط قرمزهای زیادی وجود دارد که باید رعایت شود و حتما لازم است موارد با نظر و هدایت یک مشاور صورت گیرد. بنابراین توصیه‌ام این است که مراجعه به مشاور و دنبال کردن جلسات مشاوره را جدی بگیری و آن را ترک نکنی. یقین داشته باش که بخش مهمی از این قبیل مسائل به موضوع روان ما ارتباط دارد و به همین دلیل وقتی روزی پر هیجان داری کمتر رفتارهای وسواس گونه را تجربه میکنی. بر این اساس ما احتیاج به کمک و مشاوره‌هایی داریم که روان و درون ما را تقویت کند و بتوانیم پیش از نیاز به دارو درمانی بر اوضاع مسلط شویم. امیدوارم این مراجعه و زود نبال کردن جلسات مشاوره کمک دائمی برایت ایجاد کند.

موفق باشی

کاربران عزیز

شما می توانید سؤال خود را از طریق راه های زیر ارسال نمایید:

۱- ارسال پرسش از طریق دیدگاه (کادر پایین صفحه)

۲- ارسال پرسش به آدرس ایمیل [email protected]

۳- ارسال پرسش به آیدی تلگرام @site_nojavanha

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید