من عاشق همکلاسی ام هستم. کمکم کنید

پرسش

من عاشق هم کلاسی ام هستم. او زیاد از من خوشش نمی آید. او می داند من او را دوست دارم. تقریبا همیشه با هم دعوا داریم چیکار کنم؟ لطفا کمکم کنید. ممنون

پاسخ خانم دکتر سلیقه دار، مشاور روانشناسی سایت

دوست خوبم

دوستی یک رابطه دو طرفه است و حتما هم نیاز است تا هر دو طرف احساس مشترکی نسبت به یکدیگر داشته باشند. حالا که فکر می کنی دوستت چندان از تو خوشش نمی آید می تواند دلایل و نشانه­ های مختلفی باشد. از جمله این که شاید تو در ابراز احساس دوست داشتن به او زیاده روی کردی و مدام تلاش کردی نشان دهی که او را دوست داری. اگر این طور باشد طبیعی است که او از این هجوم احساس تو نا خودآگاه، دچار احساس نا امنی شده و در نتیجه واکنش دوری گزیدن از تو را نشان می دهد. اگر این طور است تلاش کن تا مانند گذشته به او ابراز احساس نکنی و بیشتر در رفتار و کردارت میانه روی داشته باشی.

اینکه با هم زیاد دعوا می کنید احتمال دومی را هم نشان می دهد. ممکن است تو و او در بسیاری موارد اختلاف نظرهای زیادی دارید و به دنیای مشترکی تعلق ندارید و همین هم موجب ایجاد اختلاف با یکدیگر می شود. باز هم اول باید مطمئن شوی که آیا این طور است یا نه؟ و اگر این احتمال درست بود در این صورت توصیه این است که در این رابطه دوستی، انتظار یک رابطه قوی و صمیمی نداشته باشی و سعی کنی با بهانه پایان یافتن سال تحصیلی و برای شروع دوباره در آینده ملاک های روشن تر و منطقی تری را برای دوست یابی پیدا کنی.

موفق باشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *