, ,
,

پرسش

من نوجوانی هستم که به پایه اول دبیرستان میرم. در شهر آبادان زندگی می کنم. من میخوام از پایه اول برای کنکور تلاشم رو بکنم. یه جوری که بتونم به اون چیزی که دوست دارم برسم… با اینکه هنوز شغل مشخصی رو در نظر ندارم… اما میدونم که میتونم اون رو در رشته تجربی پیدا کنم.

چون یه چند تا شغل مدنظرم هست. دوست دارم بدونم چطور درس بخونم و از چه کتابایی استفاده کنم؟ آیا لازمه که به کلاس خصوصی برم یا نه؟ خودم هم میتونم از پس تست ها بربیام؟ در مدرسه شاهد آبادان ثبت نام کردم. دوست داشتم تیزهوشان روتجربه کنم ولی تیزهوشان ورودی نداشت و از یه طرف معمولا کسایی که رتبه های خوبی در کنکور میارن در مدارس استعدادهای درخشان درس میخوندن. هم چنین این که اگه میشه بگین برای درس خوندن در دبیرستان چند ساعت در روز وقت بذارم خوبه؟؟؟؟ برای چه درسایی تست کار کنم؟؟؟ البته من در کنار درسام به کلاس قرآن و زبان هم میرم ولی به خاطر تنبلی توی اجرای برنامه هام همیشه عقب میمونم. به خاطر همینه که ماه هاست که از قرآنم عقب افتادمو هنوز هم که هنوزه ۱۲ جز بیشتر حفظ نیستم. اگه ممکنه اسم کتابهای پیشنهادیتون رو بگین؟؟؟ و بخصوص برای چه درسایی تست بزنم بهتره؟؟؟ ممنونم. امیدوارم این بار هم راهنماییم کنید.    

پاسخ 

دوست من سلام

۱- همین که داری از الان به آینده ات و شغلت فکر می کنی، نسبت به خیلی از همسنات جلوتری.آفرین!

۲- مدرسه شاهد، مدرسه خوبیه. فکر نکن که در تیزهوشان خبر خاصیه! با عشق و علاقه تو مدرسه ات حاضر شو.

۳- برای موفقیت تو کارهات باید تلاش کنی. خیلی هم تلاش کنی. پس تنبلی نکن و کار کن.

۴- کتاب ریاضی و فیزیک نشر الگو رو تهیه کن و شروع کن به کار کردن. خودتو مقید کن که حتما حداقل روزی ۱٫۵ تا ۲ ساعت از روی این کتاب ها کار کنی.

۵- کلاس زبان رو برو و از همه مهمتر حتما به حفظ قرآن ادامه بده چون به تقویت حافظه ات کمک می کنه و از اون مهمتر برای بالا بردن معنویات و افزایش حضور خدا در زندگیت بسیار موثره.

۶- من تا به حال دو بار به آبادان اومدم و اونجا رو خیلی دوست دارم. دفعه بعد که اومدم باید یه بارم مهمون تو بشم!

موفق باشی

کاربران عزیز

شما می توانید سؤال خود را از طریق راه های زیر ارسال نمایید:

۱- ارسال پرسش از طریق دیدگاه (کادر پایین صفحه)

۲- ارسال پرسش به آدرس ایمیل [email protected]

۳- ارسال پرسش به آیدی تلگرام @site_nojavanha

 

برچسب ها:

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2020

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید