, ,
,

پرسش

سلام. من میخوام رشته گرافیک فنی و حرفه ای رو انتخاب کنم اما هر جا تو اینترنت که جست و جو کردم من رو از هزینه هاش ترسوندن… من به هنر خیلی علاقه دارم و هم چنین استعداد خیلی خوبی هم دارم اما خوب وضع مالی خانواده ام در حد متوسطه… من در استان بوشهر زندگی می کنم. همه ی اطلاعات در مورد این رشته رو هم میدونم. فقط میخواستم شما در مورد هزینه هاش در طول ۲ سال هنرستان و دانشگاه راهنماییم کنید. واقعا به راهنماییتون احتیاج دارم. ممنون

پاسخ آقای مسگری؛ مشاور تحصیلی سایت

دوست من سلام  خوشحالم که علاقه ات رو پیدا کرده ای و برای رسیدن به علاقه ات جدیت داری. اول از همه هنرستانی که می خوای بری رو پیدا کن. ببین که توی شهر خودتون کدوم هنرستان رشته گرافیک رو داره. به جای گشت و گذار توی اینترنت به هنرستان مورد نظرت مراجعه کن و از اون ها اطلاعات دقیق رو به دست بیار. معمولا هنرستان ها با توجه به وضع مالی عموم بچه هایی که بهشون مراجعه می کنن، برنامه ریزی می کنن. با توجه به این که وضع مالی شما هم متوسط هست، بعید می دونم که مشکلی برات پیش بیاد. نگران هزینه های دانشگاه هم نباش، اونجا قطعا به یاری خدا مشکلی نخواهی داشت. توی دانشگاه بحث وام هست، کار پاره وقت هست و … نتیجه تحقیقت رو هم به من اطلاع بده! راستی من به مردمان خونگرم و مهمان نواز بوشهر هم ارادت خاصی دارما! چند بار به بوشهر، خارگ، گناوه و … سفر کردم.

موفق باشی

کاربران عزیز

شما می توانید سؤال خود را از طریق راه های زیر ارسال نمایید:

۱- ارسال پرسش از طریق دیدگاه (کادر پایین صفحه)

۲- ارسال پرسش به آدرس ایمیل info@nojavanha.com

۳- ارسال پرسش به آیدی تلگرام @site_nojavanha

36 دیدگاه تاکنون ثبت شده
 1. نوجوان‌ها 1 ماه قبل

  کاربر عزیز “Venos”
  برای اطلاع از هزینه تحصیل در رشته گرافیک باید به هنرستان محل زندگی خود مراجعه بفرمایید.
  موفق باشید
  نشریه اینترنتی نوجوان ها

 2. Venos 1 ماه قبل

  سلام من ی سال آخری گرافیک هستم و ب شدت ب رشتم علاقه دارم فقط تنها نگرانیم از بابت هزینه ها تو دانشگاه هستش با توجه ب شهریه دانشگاه و وسایل اگر میشه ی اطلاعاتی راجب سطح خرجی رشته گرافیک تو دانشگاه بدید تشکر

 3. نوجوان‌ها 1 ماه قبل

  کاربر عزیز “رضایی”
  آقای مسگری، مشاور تحصیلی سایت اینگونه به پرسش شما پاسخ داده اند:
  دوست من سلام .
  اگر با انگیزه خوب وارد این رشته بشی و درسهات رو عالی بخونی ، ان شاءالله آینده شغلی خوبی خواهی داشت .
  باز تاکید میکنم باید خیلی خیلی خوب درس بخونی و تو رشته خودت بهترین باشی .

  موفق باشی
  نشریه اینترنتی نوجوان ها

 4. نوجوان‌ها 1 ماه قبل

  کاربران عزیز
  آقای مسگری، مشاور تحصیلی سایت اینگونه به پرسش شما پاسخ داده اند:
  دوست من سلام .

  رشته «عکس گرافیک» یا «فتوگرافیک» که حاصل ادغام دو رشته عکاسی و گرافیک است .
  با درج تصاویر بر روی دیوار غارها یکی از اولین اشکال ارتباط تصویري در زندگی بشر شکل گرفت، گرچه همزمان و یا پیش از آن بشر بر روی اشیاء و ظروف نیز نقوش متعددی را به ثبت می‌رساند.به تدریج با مدرنیزه شدن جوامع بشری، ارتباطات تصویري آنچنان رشد و بالندگی یافت که فرآیند شکل گیري و تکامل هنر گرافیک راه هاي چندین ساله را گاهی با سرعت روز و ساعت و حتی به صورت لحظه‌ای طی کرد.

  نیاز به علائم بصري، نشان ها و آرم ها، طراحی حروف براي خطوط و زبان هاي رایج همگام با تکامل فرآیند چاپ، طراحی شهري، گرافیک محیطی، گرافیک مطبوعاتی در حوزه نشر، دنیاي پیچیده و متفاوت تبلیغات و غیره همگی در حوزه فعالیت هاي طراحان گرافیک تعریف می شوند و هنر عکاسی نیز در کنار هنر گرافیک گاهی مسیر تلفیقی و گاه کاملا مستقل را پیموده است.

  گستردگی و وسعت دنیاي هنر به گونه اي است که اکنون مشاهده شده همگام با سایر صنایع به شکل خدمات اجتماعی ظهور یافته است.

  هنر و صنعت عکاسی از جمله فعالیت هاي این حوزه به شمار می آید که به تکنولوژي ها و فناوري هاي روز وابستگی شدید پیدا کرده و همگام با آن مسیر تکامل را پیموده است و با پیشرفت قابل ملاحظه نرم افزار هاي اجرایی در حیطه هنر گرافیک و عکاسی و کاربرد وسیع آن در بسیاري از مشاغل دیگر در گروه هاي بزرگ خدمات، صنعت و غیره می توان به اهمیت این بخش از فعالیت اقتصادي (اقتصاد هنر) در جامعه پی برد.

  گستردگی و حجم انواع تبلیغات، نیاز به تصویر و عکس و ساماندهی آنها در قالب هنر گرافیک ارتباط این دو حوزه از فعالیت هنري را نیز نمایان می سازد و مطالعه و پژوهش هاي انجام شده در این حوزه نشان می دهد نظام آموزشی فعلی تا حدودي در برآوردن نیاز جامعه موفق بوده است.

  در همین راستا، دو رشته گرافیک و عکاسی تلفیق شده و تحت عنوان “عکس گرافیک” یا “فتوگرافیک” معرفی شدند که البته در سطوح بالاتر در دو مسیر جدا از هم ادامه می یابند.

  بی شک با ادغام این دو رشته، نیازهای کشور در زمینه بازار کار در برنامه هاي توسعه کشور در نظر گرفته شده است.

  حوزه وسیع فعالیت در عرصه عکاسی برای هنرآموزان
  از سال تحصیلی ۹۵ رشته فوتوگرافیک به خانواده ۴۱ رشته ای شاخه فنی و حرفه ای پیوست و جدول زیر تعدادی از مشاغل قابل احراز برای فارغ التحصیلان هنرستانی این رﺷﺘﻪ را نشان می دهد.

  گفتنی است؛ فارغ التحصیلان این رشته در مقطع کاردانی، کارشناسی و بالاتر امکان ادامه تحصیل دارند.

  کتاب های تخصصی رشته فتوگرافیک
  هنرجویان رشته فتوگرافیک در دوره سه ساله هنرستان، در قالب دروس تخصصی، شایستگی های متنوعی را کسب می کنند که در پایه دهم شامل دروس عکاسی پرسنلی و ویرایش حروف و تصویر، تصویرسازی آموزشی و تایپوگرافی، دانش فنی پایه و طراحی و زبان بصری، در پایه یازدهم شامل عکاسی آتلیه و مراسم و تصویرگری کتاب کودک و نظارت بر چاپ و در پایه دوازدهم شامل عکاسی طبیعت و گزارشی، گرافیک نشر و عکاسی مطبوعاتی و دانش فنی تخصصی است.
  علاقه‌مندان این رشته جدید باید دارای کارنامه قبولی پایه نهم به انضمام برگه راهنماي مشاوره تحصیلی و انتخاب رشته، دستان سالم براي انجام کارهاي ظریف، علاقه به کارهاي فنی و هنري (اشاره به نمرات مجموعه دروس کار و فناوري و فرهنگ و هنر در سنوات قبل)، درك و هوش ریاضی (اشاره به نمره مجموعه دروس ریاضی در سنوات گذشته)، قابلیت دریافت و درك مفاهیم و انتقال آن به صورت شفاهی و کتبی (فن بیان)، علاقه به طرح ایده هاي نو و شخصیت برون گرا، جسور، هنري و کنجکاو باشند و در صورت امکان از داوطلبان آزمون ورودي و مصاحبه حضوري از نوع رغبت‌سنجی انجام می گیرد.

  تفاوت کنکور هنر و رشته های گروه هنر در شاخه فنی و حرفه ای
  خیلی از دانش آموزان رشته های هنر شاخه فنی و حرفه ای را با کنکور سراسری هنر اشتباه می گیرند، کنکور سراسری هنر هرساله در تیرماه برگزار می شود هر دانش آموز با هر نوع دیپلمی می تواند در این آزمون ثبت نام و شرکت کند کنکور هنر یک آزمون شناور بین تمام دانش آموزانی هست که دیپلم دارند. رشته های هنر در شاخه فنی و حرفه ای شامل ۱۲ رشته است که فتوگرافیک یکی از آنهاست.
  مسیر علاقه مندان به تحصیل در رشته فتوگرافیک
  دانش آموزان پایه نهمی که به این رشته علاقه مند هستند برای تحصیل و حرفه ای شدن در این رشته می توانند رشته فتوگرافیک را در هنرستان انتخاب کنند در این حالت دانش آموز سه سال در این رشته تا دیپلم تحصیل می کند و سپس برای ورود به دانشگاه سه مسیر دارد:
  مسیر یک: همراه با دانش آموزان رشته ی گرافیک در کنکور کاردانی این رشته برای ورود به دانشکده های فنی و حرفه ای شرکت کند.
  مسیر دوم: در رشته عکاسی در دانشگاه های علمی کاربردی ادامه تحصیل دهد.
  مسیر سوم: در کنکور سراسری هنر شرکت کند و یکی از رشته ها که عکاسی هم یکی از آنهاست را انتخاب کند.

  حواستان باشد: گرافیک و فتوگرافیک خیلی فرق دارد
  خیلی شنیدیم که هنرستان ها هنگام ثبت نام به دانش آموزان اعلام می کنند که گرافیک با فتوگرافیک فرقی ندارد یا اصلا اولیا را در جریان عنوان رشته نمی گذارند در این دوسالی که این رشته راه اندازی شده بسیار دانش آموزانی بودند که به ما گفتند ما گرافیک می خواستیم اما وسط سال متوجه شدیم که در رشته فتوگرافیک هستیم یا برعکس. لطفا و لطفا اطلاعات خود را راجع به این دو رشته تکمیل کنید و پس از انتخاب قطعی به سمت ثبت نام در هنرستان ها حرکت کنید.
  موفق باشید
  نشریه اینترنتی نوجوان ها

 5. نوجوان‌ها 2 ماه قبل

  کاربر عزیز “Bahar”
  هر گونه سوالی که در رابطه با هزینه رشته تحصیلی مورد علاقه خود دارید را باید از هنرستان محل زندگی تان بپرسید.
  موفق باشید
  نشریه اینترنتی نوجوان ها

 6. Bahar 2 ماه قبل

  حدودا خب هزینش چقد در میاد مثلد ده تومن پونزده تومن بیست تومن میانگینش چقد میشه

 7. رضایی 2 ماه قبل

  سلام من می خوام واردرشته علوم انسانی بشم ولی نمیدونم اینده شغلیش چطوریه میشه کمکم کنید
  من دفعه ی پیش پیغام گذاشتم ولی جواب ندادید

 8. .... 3 ماه قبل

  سلام منا جان میشه یه راهنمایی کنید که من میخوام امسال دانشگاه بخونم و بین رشته هایی که سازمان سنجش اعلام کرده رشته فتوگرافیک گرایش به عکاسی هم داخلشان بود خواستم بدونم هزینه اش چقدر میشه چون شنیدم توی این رشته باید زیاد هزینه کرد درسته ؟ واینکه گفتید فقط عکاسی و نقاشی داره؟ و سوال دیگرمم اینه اینده شغلیش چیه چون میخوام بدونم این همه هزینه میکنم شغلی هم داشته بشه که در امد داشته باشه فقط لطفا سریعا پاسخ بدید چون زمان من خیلی کمه و بخاطر همین در مورد این رشته دارم تحقیق میکنم ببینم ارزش خوندن داره لطفاااا پاسخ زودتر بدید ممنون

 9. نوجوان‌ها 5 ماه قبل

  کاربر عزیز “یزدی”
  آقای مسگری، مشاور تحصیلی سایت اینگونه به پرسش شما پاسخ داده اند:
  سلام .
  هر دو رشته خوب هستن . بستگی به استعداد و علاقه شما داره .
  بهتره که همراه پدر یا مادر به هنرستان محل زندگی خودتون مراجعه کنی و از مسوولین اونجا کمک بگیری .
  موفق باشی
  نشریه اینترنتی نوجوان ها

 10. نوجوان‌ها 5 ماه قبل

  کاربر عزیز “معین”
  آقای مسگری، مشاور تحصیلی سایت در این زمینه تخصص و اطلاعات دقیقی ندارند.
  موفق باشید
  نشریه اینترنتی نوجوان ها

 11. نوجوان‌ها 5 ماه قبل

  کاربر عزیز “NeginHkh”
  آقای مسگری، مشاور تحصیلی سایت اینگونه به پرسش شما پاسخ داده اند:
  دوست من سلام .
  من در این زمینه اطلاعات دقیقی ندارم . ولی به نظرم اگر به یه هنرستان که این رشته ها را داره مراجعه کنی ، میتونی اطلاعات به روز و کاربردی به دست بیاری.
  موفق باشی
  نشریه اینترنتی نوجوان ها

 12. NeginHkh 5 ماه قبل

  سلام من نمیدونم از بین رشته گرافیک و فتوگرافیک باید کدومو انتخاب کنم میشه اینده شغلی این دوتا رشته رو بگید

 13. معین 5 ماه قبل

  سلام
  هنر طراحی من در حد عالی نیست و میخوام برم رشته گرافیک ، به نظر شما من به رشته گرافیک کامپیوتری برم یا گرافیک معمولی؟

 14. یزدی 5 ماه قبل

  سلام من علاقه‌مند به رشته گرافیک هستم ولی علاقه‌مند به عکاسی هم هست نمی دونم کدوم یکی از رشته ها بهتر هست اگر میشه راهنمای کنید

 15. اصفهان 6 ماه قبل

  سلام من میخام برم گرافیک ولی از هزینه هاش و اینکه ایا موفق هستم یا نه می ترسم میشه کمکم کنید

 16. نوجوان‌ها 6 ماه قبل

  کاربر عزیز “Mansooreh”
  آقای مسگری، مشاور تحصیلی سایت اینگونه به پرسش شما پاسخ داده اند:
  دوست من سلام .
  در ارتباط با هزینه بهتره به هنرستان محل زندگی خودتون که این رشته را داره مراجعه کنی و از اونا به صورت دقیق تر اطلاعات بگیر . اما در مورد این رشته باید بگم که با درج تصاویر بر روی دیوار غارها یکی از اولین اشکال ارتباط تصویري در زندگی بشر شکل گرفت، گرچه همزمان و یا پیش از آن بشر بر روی اشیاء و ظروف نیز نقوش متعددی را به ثبت می‌رساند.

  به تدریج با مدرنیزه شدن جوامع بشری، ارتباطات تصویري آنچنان رشد و بالندگی یافت که فرآیند شکل گیري و تکامل هنر گرافیک راه هاي چندین ساله را گاهی با سرعت روز و ساعت و حتی به صورت لحظه‌ای طی کرد.

  نیاز به علائم بصري، نشان ها و آرم ها، طراحی حروف براي خطوط و زبان هاي رایج همگام با تکامل فرآیند چاپ، طراحی شهري، گرافیک محیطی، گرافیک مطبوعاتی در حوزه نشر، دنیاي پیچیده و متفاوت تبلیغات و غیره همگی در حوزه فعالیت هاي طراحان گرافیک تعریف می شوند و هنر عکاسی نیز در کنار هنر گرافیک گاهی مسیر تلفیقی و گاه کاملا مستقل را پیموده است.

  گستردگی و وسعت دنیاي هنر به گونه اي است که اکنون مشاهده شده همگام با سایر صنایع به شکل خدمات اجتماعی ظهور یافته است.

  هنر و صنعت عکاسی از جمله فعالیت هاي این حوزه به شمار می آید که به تکنولوژي ها و فناوري هاي روز وابستگی شدید پیدا کرده و همگام با آن مسیر تکامل را پیموده است و با پیشرفت قابل ملاحظه نرم افزار هاي اجرایی در حیطه هنر گرافیک و عکاسی و کاربرد وسیع آن در بسیاري از مشاغل دیگر در گروه هاي بزرگ خدمات، صنعت و غیره می توان به اهمیت این بخش از فعالیت اقتصادي (اقتصاد هنر) در جامعه پی برد.

  گستردگی و حجم انواع تبلیغات، نیاز به تصویر و عکس و ساماندهی آنها در قالب هنر گرافیک ارتباط این دو حوزه از فعالیت هنري را نیز نمایان می سازد و مطالعه و پژوهش هاي انجام شده در این حوزه نشان می دهد نظام آموزشی فعلی تا حدودي در برآوردن نیاز جامعه موفق بوده است.

  در همین راستا، دو رشته گرافیک و عکاسی تلفیق شده و تحت عنوان “عکس گرافیک” یا “فتوگرافیک” معرفی شدند که البته در سطوح بالاتر در دو مسیر جدا از هم ادامه می یابند.

  بی شک با ادغام این دو رشته، نیازهای کشور در زمینه بازار کار در برنامه هاي توسعه کشور در نظر گرفته شده است.

  حوزه وسیع فعالیت در عرصه عکاسی برای هنرآموزان
  از سال تحصیلی ۹۵ رشته فوتوگرافیک به خانواده ۴۱ رشته ای شاخه فنی و حرفه ای پیوست و جدول زیر تعدادی از مشاغل قابل احراز برای فارغ التحصیلان هنرستانی این رﺷﺘﻪ را نشان می دهد.

  گفتنی است؛ فارغ التحصیلان این رشته در مقطع کاردانی، کارشناسی و بالاتر امکان ادامه تحصیل دارند.

  کتاب های تخصصی رشته فتوگرافیک
  هنرجویان رشته فتوگرافیک در دوره سه ساله هنرستان، در قالب دروس تخصصی، شایستگی های متنوعی را کسب می کنند که در پایه دهم شامل دروس عکاسی پرسنلی و ویرایش حروف و تصویر، تصویرسازی آموزشی و تایپوگرافی، دانش فنی پایه و طراحی و زبان بصری، در پایه یازدهم شامل عکاسی آتلیه و مراسم و تصویرگری کتاب کودک و نظارت بر چاپ و در پایه دوازدهم شامل عکاسی طبیعت و گزارشی، گرافیک نشر و عکاسی مطبوعاتی و دانش فنی تخصصی است.
  علاقه‌مندان این رشته جدید باید دارای کارنامه قبولی پایه نهم به انضمام برگه راهنماي مشاوره تحصیلی و انتخاب رشته، دستان سالم براي انجام کارهاي ظریف، علاقه به کارهاي فنی و هنري (اشاره به نمرات مجموعه دروس کار و فناوري و فرهنگ و هنر در سنوات قبل)، درك و هوش ریاضی (اشاره به نمره مجموعه دروس ریاضی در سنوات گذشته)، قابلیت دریافت و درك مفاهیم و انتقال آن به صورت شفاهی و کتبی (فن بیان)، علاقه به طرح ایده هاي نو و شخصیت برون گرا، جسور، هنري و کنجکاو باشند و در صورت امکان از داوطلبان آزمون ورودي و مصاحبه حضوري از نوع رغبت‌سنجی انجام می گیرد.
  موفق باشی
  نشریه اینترنتی نوجوان ها

 17. Mansooreh 7 ماه قبل

  سلام من میخوام برم به رشته فتوگرافیک میشه از هزینه ها و درمورد رشتش توضیح بدین لطفا

 18. نوجوان‌ها 7 ماه قبل

  کاربر عزیز “😶”
  آقای مسگری، مشاور تحصیلی سایت اینگونه به پرسش شما پاسخ داده اند:
  دوست من سلام .
  هزینه که داره . ولی در مورد کار پاره وقت و دانشجویی که مورد اطمینان هم باشه ، باید با والدینت صحبت کنی . شاید با هم به توافق رسیدید . ولی نهایتا نظر والدینت رو گوش کن .
  موفق باشی
  نشریه اینترنتی نوجوان ها

 19. 😶 7 ماه قبل

  سلام من امسال کنکور دارم و امروزم ثبت نام شروع شده من رشته تجربی میخونم واسه ثبت نام مبخوام هم تجربی هم کنکور هنر ثبت نام کنم ولی هزینه هاش منو ترسوند خانواده من اونقد پول و سرمایه ندارن ک بخوان اونقدر خرج کنن بعد اصلا هم اجازه کار پاره وقت ب من نمیدن میگن تا وقتی ک درست تموم نشده و با رشته تخصصیت نرفتی سرکار نمیتونی وارد بازار کار بشی من خیلی ناراحتم عاشق گرافیکم عاشق اینم ک نقاشی و طراحی کنم الان میخواستم بدونم خیلی هزینه داره؟؟

 20. نوجوان‌ها 9 ماه قبل

  کاربر عزیز “negarhaghjoo”
  آقای مسگری، مشاور تحصیلی سایت اینگونه به پرسش شما پاسخ داده اند:
  دوست من سلام .
  به نظر من فعلا همون گرافیک را ادامه و سعی کن توش خیلی قوی کار کنی .
  موفق باشی
  نشریه اینترنتی نوجوان ها

 21. negarhaghjoo 10 ماه قبل

  سلام من پایه دهم رشته گرافیک هستم من به رشته ام علاقه زیادی دارم اما دچار یه تردید شدم من رشته سینما هم خیلی دوس دارم و به فکر تغییر رشته افتادم بنظرتون گرافیک بهتره یا رشته سینما؟

 22. نوجوان‌ها 12 ماه قبل

  کاربر عزیز “atefeh”
  با توجه به اینکه عکاسی یکی از دروس تخصصی مربوط به رشته گرافیک هست، بنابراین دوربین یکی از تجهیزاتی می باشد که برای هنرجویان این رشته لازم است. در ادامه توجه شما را به تجهیزات لازم برای تحصیل در این رشته جلب می کنیم:

  • دوربین و فیلم و کاغذ عکاسی
  • گواش
  • قلمو
  • مقوا آبرنگ
  • مدادرنگی
  • پاستل
  • ماژیک رنگی
  • رنگ روغن
  • مقوای ایرانی و خارجی
  • مداد طراحی
  • وسایلی مااند چوب
  • ورقه فلزی
  موفق باشید
  نشریه اینترنتی نوجوان ها

 23. Atefeh 1 سال قبل

  میشه لطفا بهم بگین که رشته گرافیک دوربین میخاد یان خواهش میکنم کمکم کنید خیلی این سواله مهمیه واسم🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏

 24. Shabnam 1 سال قبل

  من پرس و جو کردم هزینه چندانی نداره و اون هنرستانی که بهش مراجعه میکنید بسته به شرایط مالیتون مراعاتتونو میکنه حتما

 25. نوجوان‌ها 1 سال قبل

  کاربر عزیز :پوریا:

  آقای مسگری، مشاور تحصیلی سایت اینگونه به پرسش شما پاسخ داده اند:

  دوست من سلام
  اگر خوب و قوی کار کنی و حرفه ای بشی، می تونی کار خوب و بادرآمد مناسب داشته باشی اما یادت باشه که قبلش باید خوب زحمت بکشی و تلاش کنی و کنار مطالعه تئوری، کار عملی هم انجام بدی.
  یکی از مشکلات دانشجویان گرافیک اینه که تو دانشگاه خیلی چیزی بهت یاد نمیدن یا متناسب با نیاز بازار ایران بهت یاد نمیدن . چند سال میگذره و میبینی سرعت پیشرفتت چندان نبوده و از طرفی خیلی ها این رشته رو در دانشگاه نمیخونن و میبینی خودشون با آموزش های اینترنتی یا کلاس آزاد یاد گرفتند… چه رشته تون گرافیک باشه چه رشته دیگه میتونید وارد دنیای گرافیک شوید و از آن لذت ببرید…
  برای آشنایی با رشته گرافیک اول باید با مبانی هنرهای تجسمی آشنا شوید چیزهایی مثل رنگ و کنتراست و هارمونی و…. . بعد از اون میتونید عجله کنید و مستقیم برید سراغ فتوشاپ. کتاب هایی هستند برای آشنایی شما با مبانی مثل “مبانی سواد بصری دونیس داندیس” و “تجزیه و تحلیل آثار گرافیک مسعود سپهر ” و “مقدمه ای بر گرافیک دیزاین فرشید مثقالی” که میتونید تهیه کنید. البته طراحی کردن و کلاس طراحی رفتن هم بسیار به سواد گرافیکی شما میتونه کمک کنه . همینطور دیدن آثار گرافیک و مجله های طراحی خیلی به ایده گرفتن شما کمک میکنه.
  با گرافیک هم میتونید “خلاقیت” تجربه کنید هم “مذاکره کردن” با مشتری که از جمله مهارت هایی است که خیلی تو زندگی به دردتون میخوره . البته یکسری که فکر میکنند گرافیک هم مثل نقاشی فقط خلاقیت است ممکنه کمی توی ذوقشان بخورد مثلا برای دیزاین “نوشتار یک مجله” شاید چندان خلاقیت لازم نباشد و کاری تکراری و کسالت آور برایتان باشد ولی در طراحی یک پوستر اونجاست که یک گرافیست میتونه خلاقیتشو نشون بده . در گرافیک هم کار اپراتوری نرم افزار وجود دارد هم خلاقیت ، یک گرافیست باید همه این کارها را یاد بگیرد و برای مساله ها راه حل تصویری ارائه دهد.
  تقاضا برای گرافیست ها تقریبا مناسب و قابل قبول است و اکثر سازمان ها و شرکت های کوچک و بزرگ به گرافیست نیاز دارند طوری که با دیدن آگهی های استخدام این رو متوجه میشوید . بعضی شرکت ها نیازمند متخصص حرفه ای و بعضی با متخصص مبتدی کارشان راه می افتد، به خاطر همین با گرافیک میتونید بعد از کارآموزی زود سرکار بروید. (البته در ابتدا با حقوق کم)
  درآمد رشته گرافیک بسته به اینکه کارمند جایی هستید یا خودتون دفتر تبلیغاتی دارید متفاوت است .

  موفق باشی
  نشریه اینترنتی نوجوان ها

 26. پوریا 1 سال قبل

  با سلام و خسته نباشید . من به گرافیک علاقه خیلی زیادی دارم ولی نگرانی من در اینده شغلی گرافیک هستش که اگه من این رشته رو ادامه بدم و فارغ التحصیل بشم میتونم یک کار مطمعن با درامد خوب پیدا کنم؟

 27. نوجوان‌ها 1 سال قبل

  کاربر عزیز ؛کوثر؛ سوال شما برای مشاور تحصیلی سایت ارسال شده و در انتظار پاسخ می باشد. به محض دریافت راهنمایی از جانب ایشان، پاسخ سوال شما منتشر می شود. از صبر و بردباری شما سپاسگزاریم. موفق باشید نشریه اینترنتی نوجوان ها

 28. کوثر 1 سال قبل

  سلام وقت بخیر یه سوال داشتم؟
  من به رشته گرافیک خیلی علاقه دارم یعنی این استعداد ارثی خواستم بدونم هزینه تحصیلش چجوریه اخه شنیدم که خیلی زیاد
  لطفا راهنماییم کنید

 29. نجمه 1 سال قبل

  داشن گوشی با دوربین محرک حکی هس

 30. نوجوان‌ها 1 سال قبل

  کاربر عزیز “زهرا”
  آقای مسگری، مشاور تحصیلی سایت اینگونه به پرسش شما پاسخ داده اند:

  دوست من سلام .
  میتونی در هنرستان ادامه تحصیل بدی .
  برای پیداکردن هنرستانی که رشته گرافیک داشته باشه به آموزش و‌ پرورش شهرتون مراجعه کن .
  موفق باشی

  نشریه اینترنتی نوجوان ها

 31. زهرا 1 سال قبل

  من یک نهمی ام به رشته ی گرافیک هم علاقه دارم بیشتر بخاطر عکاسی نقاشی هام هم بد نیس خلاقیتم در حد متوسطه وضعیت مالی مون هم متوسطه ب نظرتون چی کار کنم اصفهان

 32. Baran 4 سال قبل

  با سلام
  من دانش آموز رشته صنایع غذایی هستم و دیپلمم را گرفتم
  من ابتدا رشته انسانی رفتم و ب خاطر اینک از فضای مدرسه خوشم نیامد بعد از دو هفته تغییر رشته دادم و قصد رفتن به رشته گرافیک را داشتم و ب خاطر گرافیک به هنرستان رفتم ولی مدیر و ناظم و معاون با تعریف های نا بجا از رشته صنایع غذایی که آینده دار است و پول خوبی در آن است و دانش آموزان مدرسه در صنایع غذایی بسیار بهتر از دانش آموزان گرافیک اند مرا منصرف کردند و من مجبور به خواندن دوسال رشته ی صنایع غذایی شدم ک بسیار هم سخت است چرا که کتابی برای دبیرستان تدریس نشده در این رشته و تمام مطالب جزوه های دانشگاه های بهشتی و امیر کبیر و تهران و فردوسی مشهد است و فوق العاده سخت
  من قصد رفتن به رشته گرافیک را دارم و مجبورم ک ب دانشگاه برم و این رشته دا بخوانم و پیش نیاز را هم بگذرانم
  خانواده ام مشکلی ندارند ه از نظر هزینه و نه اینک مشکلی با رفتن من ب این رشته داشته باشند اما برای خودم هزینه مهم است میدانم ک میتوانم وام دریافت ولی خانواده ام میتوانند بدون وام و غیره هزینه ها را پرداخت کنند اما برای خودم مهم است
  ممنون میشوم که هزینه ی تقریبی را در سال یا ماه بفرمایید
  و سوال دیگرم این است که در آمد این رشته بعد از گرفتن لیسانس یا … چگونه است؟
  چون دوست ندارم بعد از کلی هزینه ، هیچ درآمدی نداشته باشم
  میشنوم ک گرافیست های زیادی بی کارند و میشنوم از گرافیست هایی ک برای هر طرحی بر روی مانتو یا تبلیغ ۱۵۰ ب بالا میگیرند
  و خودم چندین طراحی جعبه کارت پستال و … انجام داده ام ولی نمیدانم بعد از فارغ التحصیلی چگونه و چقدر میتوان بر روی درآمد آن حساب کرد
  معدلم در سال اول دبیرستان ۱۹/۸۳
  در سال دوم ۱۸/۵۶
  در سال سوم ۱۸/۳۲
  ممنونم از صرف وقتتان
  ممنون میشم کمکم کنید

  • نوجوان‌ها 1 ماه قبل

   کاربر عزیز “Baran”
   برای اطلاع از هزینه های رشته گرافیک باید به هنرستان محل زندگی خود مراجعه کنید.
   در ارتباط با آینده شغلی هم باید گفت که این توانایی و مهارت فرد است که تعیین کننده میزان درآمد او می باشد. اگر خوب درس بخوانید و خوب کار یاد بگیرید حتما درآمد خوبی هم خواهید داشت.
   موفق باشید
   نشریه اینترنتی نوجوان ها

 33. نوجوان‌ها 4 سال قبل

  کاربران عزیز “shaghayegh” و میرروشن دل”
  راهنمایی آقای مسگری، مشاور تحصیلی سایت به شرح زیر می باشد:
  برای تخمین هزینه رشته گرافیک، بهتره شخصا به همراه پدر و مادر به هنرستان مدنظرتون مراجعه کنید. به حرفهایی هم که دیگران میزنن خیلی توجه نکنید.
  موفق باشید
  نشریه اینترنتی نوجوان ها

 34. میرروشن دل 4 سال قبل

  سلام من کلاس هفتمم من علاقع زیادی به کارگردانی و سینما دارم ولی تصمیم گرفتم گرافیک بخونم ودر دانشگاه سینما بخونم اما هزینه رشته گرافیک من رو به شک انداخت میشه حدودی هزینش رو بگید

 35. shaghayegh 4 سال قبل

  سلام و من عاشق هنرم . چه عکاسی چه گرافیک و… ولی وضع مالی خانوادمم معمولی و متوسطه و همه میگن خیلی هزینه داره راستش یکم مرددم که بخوام برم به رشته های دیگه هم اصلا علاقه ندارم … نمیدونم چیکار کنم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2019

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید