من نسبت به سال قبل خیلی افت کرده ام و دروسی را که می خوانم بعد از چند ساعت از یادم میره. چیکار کنم؟

پرسش:

سلام

من امسال کلاس دوم تجربی ام. من نسبت به سال های قبل خیلی افت کرده ام و دروسی را که می خوانم بعد از چند ساعت از یادم میره یا مثلا اگه بعدازظهر خوندم روز بعد فراموش می کنم. ضمنا اینم بگم که من مطالب رو حفظ نمی کنم و یاد می گیرم و تا حالا هر چی امتحان دادم استرس این که زمان برای پاسخگویی کم میارم مانع جواب صحیح دادنم به امتحاناتم می شه و این که من جواب سوالای امتحانو بلدم ولی از شدت استرس قاطی می کنم و بد می دم.

حالا باید چیکار کنم که نمراتم مثل سابق خوب بشه؟؟؟؟و استرس نداشته باشم و جواب سوالای امتحان رو به خوبی بدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 پاسخ:

دوست من سلام 

– کاش نوع مدرسه، شهر و جنسیتت رو هم می گفتی.

– به خودت تلقین منفی نکن. دروس سال دوم نسبت به سال اول و حتی سوم، کمی دشوارتره. باید تلاشت رو بیش تر کنی. برای درس های حفظ کردنی حتما هم بعد از مطالعه از خودت سوال کن که بفهمی یاد گرفتی یا نه و هم این که بعد از مطالعه دوباره مطالب رو مرور کن. سر کلاس هم خوب به درس معلم گوش کن. اگر هم انتهای کلاس می شینی بیا جلو بشین.

– برای کم شدن استرس تو باید مطمئن باشی که درس رو بلدی. چه جوری میشه مطمئن شد؟ قبل از امتحان از خودت توی خونه آزمون بگیر. اگر اشکالی هم داشتی، دوباره بخون تا اشکالاتت رو برطرف کنی. بعد هم با خیال راحت بیا سر جلسه امتحان.

اگر داری به نظر خودت خوب تلاش می کنی، اصلا نگران نتیجه امتحان نباش. مهم خوب درس خوندنه و نه خوب نتیجه گرفتن چون با خوب درس خوندن بعد از مدتی نتیجه خوب هم خواهد آمد!

اگر استرست خیلی شدید شد و علائمی مثل بدخوابی، عرق کردن شدید کف دست و … زیاد شد، حتما به یه مشاور مراجعه کن.

– منتظر خبر موفقیتات هستم.

“””جهت آگاهی از نحوه ارتباط با ایشان و طرح پرسش خود اینجـــــــــــــــــــا را کلیک کنید.””””

 

امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
گنج پایان پذیر