, ,
,

پرسش:

سلام. پسری ۱۶ ساله هستم که قبلا دخترخاله ام (۱۵ ساله) را دوست داشتم. او هم مرا دوست داشت اما حالا با اجبار پدر و مادر من آن دختر با برادرم ازدواج کرد که اختلاف سنی آن ها حدود ۷ سالی می شود. 

حالا من نمی توانم این دختر خانم را فراموش کنم و هنوز هم با هم در ارتباط هستیم و نمی توانیم گذشته ها را فراموش کنیم. خواهش می کنم کمکم کنید. فکرش رهایم نمی کند. با این مسئله چگونه رفتار کنم؟

پاسخ:

دوست خوبم

بیش تر از تو انتظار می رود تا دختر خاله ات با داشتن شرایط ازدواج و نیز در نظر گرفتن این که دختران از نظر بلوغ از پسران جلوتر هستند، این رابطه را کنترل کند و از ادامه آن پرهیز نماید.

البته همین انتظار از تو هم می رود زیرا او همسز فرد دیگری شده است که از لحاظ شرعی، قانونی و عرفی داشتن ارتباط با او نادرست شمرده می شود. بنابراین بر این که باید به این ارتباط پایان دهید شکی نیست. اما برای این منظور و در قدم اول تلاش کنید تا مانند گذشته با یکدیگر صحبت نکنید، در تنهایی حرف نزنید، به هم پیغام ندهید و یا هر راه دیگری که احساس خود را با یکدیگر در میان می گذاشتید را کنترل کنید. هم چنین در نگاه کردن نیز تغییر ایجاد کنید و تلاش کن تا پیوسته به خودت بگویی که اگر واقعا روزی او را دوست داشتم باید به احترام همان دوستی امروز به او به عنوان ناموس برادرم نگاه کنم تا مشکلی برایش پیش نیاید.

مشغول شدن تو به زندگی خودت و پر کردن اوقاتی که می تواند با انجام کارهایی مختلف صورت گیرد کمک بسیاری بزرگی برایت است و در ایجاد قدرت در تو برای مدیریت درست شرایط  موجود بسیار موثر خواهد بود.

این نکته را فراموش نکن که اگر حتی این اتفاق هم نمی افتاد با توجه به شرایط سنی که در آن قرار داری تو را به صبر دعوت می کردیم تا دوره نوجوانی سپری شود و تفاوت کنجکاوی و دلبستگی ناشی از این دوره نسیت به ناهمنجنس خود با آنچه که باید از آن عشق نامید روشن شود و بعد دست به تصمیم بزنی.

 

برچسب ها:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید