,

پرسش

سلام من پسر ۱۵ ساله ای هستم که عاشق دختر خانم ۱۴ ساله ای شدم و مطمئنم که دوست داشتن من از روی هوس نیست و واقعا دوستش دارم ولی تا حالا بهش نگفتم که دوستش دارم.

 این دختر خانم  بسیار دختری مذهبی هست و حافظ ده جزء قرآنـه.

حس من نسبت به این دختر باعث شد که خیلی تغییر کنم. اون باعث شد که نمازم رو سر وقت بخونم، باعث شد که یک جزء از قرآن رو حفظ کنم، بی ادبی ها و حرف های زشتی رو که می زدم رو دیگه نزنم و خیلی چیزای دیگه …

 این قضیه رو فقط به مادرم گفتم که اونم واقعا قبول داره که دختر خوبی هستش.

 حالا میخوام از شما بپرسم که آیا به نفع من هست که با چنین دختری آشنا بشم و بهش بگم که دوسش دارم یا نه؟

 اگه آره لطفا کمکم کنید که چجور باید بگم؟

 اگه نه، لطفا توضیح بدید چرا؟

پاسخ

دوست خوبم

در شرایط پیش رو توصیه من اینه که به او  نگویی دوستش داری، دلیل آن هم این است که ابراز دوست داشتن تنها از راه زبان نیست و در واقع رفتار و عمل ما نشان دهنده واقعی تر دوست داشتن است. از طرف دیگر با توجه به عرف جامعه ما و اگر واقعا او فردی مومن و اهل دین است ابراز دوست داشتنی این چنینی که به زبان می ­آید می تواند او را نگران کند و شرایط پیرامون به گونه ای شکل بگیرد و تغییر کند که دیگر در داشتن ارتباط کلامی و ادامه این آشنایی دچار مشکل شوید.

افرادی که به قلب خود اعتقاد دارند اصراری در بیان محتویات آن در زمان و شرایطی ندارند که می­ دانند این کار ممکن است به خدشه دار شدن در رابطه و یا ایجاد شرایط نامطلوب در دوستی منجر شود و فاصله ها را افزایش دهد.

2 دیدگاه تاکنون ثبت شده

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب وجود ندارد.

  1. علی خدادای 4 سال قبل

    با سلام !
    عزیزم من میدونم شما چه حسی داری ، این امر کاملا طبیعیه ، شما نباید بدوی و بری بگی عاشقتم ‌، یواش یواش برو جلو ، مثلا من خودم همین حسو به یکی دارم ، بهت بگم سعی کن معمولی باشی و فقط از خدا بخوای ، با این کارایی که گفتی کردی واقعا خوشحال شدم ، خدا خودش بهت کمک میکنه ، تازه بهت نزدیکه و اونو میبینی ، این خیلی خوبه ! از دستش نده ، سعی کن جلوی خودتو بگیری ! خودش یواش یواش ……

  2. علیرضا 5 سال قبل

    ممنون بابت همه چی خیلی کمکم کرد واقعا ممنون

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2020

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید