میوه های اشتها آور و خون ساز

t میوه های اشتها آور و خون ساز

میوه های قرمز دارای آب و دانه به طور طبیعی یک نوع ماده شیمیایی به نام «اسید الاجیک» تولید می کنند که به نظر می رسد برای جلوگیری از رشد سلول های سرطان در بافت های سینه مفید می باشد.

طراحی سایت فروشگاه حرفه ای با هوشمند گستران😍 (کلیک کنید)

قرمز رنگی است محرک و اشتها آور. رنگی پر انرژی که همین خصوصیات در مواد غذایی قرمز رنگ هم دیده می شود. شاید به همین دلیل با دیدن یک قاچ هندوانه سرخ یا یک کاسه توت فرنگی درشت بی اختیار به سمتشان می رویم.

میوه های قرمز

این خوراکی ها حاوی نوعی ترکیب مفید به نام «لیکوپن» هستند. این ماده و ترکیبات دیگر به طور طبیعی در میوه ها و سبزیجات تولید شده عامل اصلی خواص میوه و سبزی هستند.

لیکوپن باعث کاهش و کنترل میزان «کلسترول بد» خون می شود؛ بنابراین با مصرف خوراکی های قرمز رنگ، قلب سالم می ماند. اگر این خوراکی ها ترش باشند، این ویژگی جند برابر می شود. مصرف خوراکی هایی مانند آلوی قرمز را فراموش نکنید.

رنگ قرمز و در واقع میوه ها و سبزیجات قرمز رنگ علاوه بر اینکه افزایش دهندۀ اشتها هستند، برای افراد کم خون و افرادی که کمبود آهن دارند، بسیار مفید است. همچنین در درمان عفونت ها و سوختگی های شدید بسیار مؤثرند و معمولا این گونه میوه ها و سبزیجات در درمان بیماری های ریوی، مشکلات روده (یبوست) و رحم به کار برده می شوند.

مواد غذایی قرمز رنگ بسیار پر انرژی بوده و در تقویت قلب، افزایش فشار خون و غلظت خون بسیار مفید و تقویت کنندۀ روده و کبد می باشند.

میوه های قرمز
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
ایده های خلاقانه

امتیاز به این نوشته

1 thoughts on “میوه های اشتها آور و خون ساز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *