می خواستم اگه بشه برای بچه های اول دبیرستانی یه برنامه خوب بگین

پرسش:

سلام. می خواستم اگه بشه برای بچه های اول دبیرستانی یه برنامه خوب بگین. من معدل سومم بیست بوده و تا حالا غیر از بیست نداشتم و می دونمم که می تونم تو دبیرستانم خوب کار کنم چون به خودم ایمان دارم. ازتون میخوام یه برنامه ریزی مناسب ارائه بدین.

من از تجربی بدم نمیاد ولی غلاقه ام بیشتر به ریاضیه ولی به زیست علاقه دارم. راستی نمیشه خودم زیستو بخونم و کنکور تجربی شرکت کنم. بازم ممنونم.

 پاسخ:

دوست من سلام.

من نمی تونم یه برنامه خوب برای همه بچه های اول دبیرستانی بدم  چون برنامه درسی برای هر کسی با توجه به شرایطش فرق می کنه. توی برنامه ریزی باید شرایط مختلف دانش آموز در مورد خانواده، وضع فعلی درسی، نوع مدرسه، شرایط جسمی و … را در نظر گرفت. بعد از برنامه ریزی هم باید بعد از اجرای یک دوره، برنامه رو چک کرد و ایرادات اون رو برطرف کرد. اگر مدرسه تون مشاور داره، برای برنامه ریزی به مشاور مدرسه مراجعه کن و از اون کمک بگیر. اگر هم مشاور ندارید یا ایشون نمیتونه به شما کمک کنه، حتما کسی رو پیدا کن که بتونی با کمک اون یه برنامه ریزی شخصی انجام بدی و اون هم روی اجرای  برنامه ات نظارت کنه.

و اما چند نکته مهم و کلی:

1 – حتما در سال اول روزی حداقل 3.5 ساعت مطالعه مفید روزانه داشته باش.

2 – حتما کتاب های کمک آموزشی سطح بالا برای دروس ریاضی و فیزیک تهیه کن و خودتو در این درس ها قوی کن.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
من با معدل 15دیپلم ریاضی گرفتم. به درس هیچ علاقه ای ندارم. برای آینده ی شغلی مطمئن چیکار کنم؟

3 – سر کلاس به درس معلم ها خوب گوش کن.

4 –  پیش مطالعه داشته باش و درس هایی که معلم ها در هر روز میدن رو همون روز بخون .

5 – تکالیف هر روز رو همون روز انجام بده.

برای انتخاب رشته هم فعلا زوده. راجع به این موضوع هم باید با مشاور صحبت کنی و مشاور با توجه با شرایط و روحیات تو نظر بده.

 

“””جهت آگاهی از نحوه ارتباط با ایشان و طرح پرسش خود اینجـــــــــــــــــــا را کلیک کنید.””””

 

امتیاز به این نوشته