می دانید بادبادک چگونه ساخته شد؟

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

بادبادک

اگر دقیقا بخواهیم تاریخی برای پیدایش بادبادک تعیین کنیم باید بگوییم که تاریخ دقیقی در دست نیست اما بسیاری معتقدند منشا این شی زیبا و مفرح چین است و تاریخ آن به دو هزار سال قبل بر می گردد.

یک افسانه قدیمی است که حاکی از داستانی در مورد یک مزرعه دار چینی است. وی برای جلوگیری از باد بردن کلاهش ، آنرا به نخی بسته بوده و باد شدید و حرکت کلاه در باد باعث به وجود آمدن ایده ساخت بادبادک شده است.

 200 سال قبل از میلاد مسیح ژنرال چینی به نام هان سین در دوره هان بادبادکی را به هوا می فرستد تا بدینوسیله مسیر تونل زدن سربازانش را تخمین بزند تا بتوانند به داخل شهر نفوذ کنند. با این ترفند ، وی دشمنانش  را متعجب کرد و پیروزی را نصیب خود ساخت.

بادبادک هوا کردن به واسطه تاجران از چین به کره و ازقاره آسیا به قاره هند راه پیدا کرد. هر کشور بر اساس فرهنگ و هدف از استفاده خود بادبادک را تغییر داد.

بادبادک

در قرن هفت راهبان بودائی بادبادک را به ژاپن آوردند. آنها از بادبادک برای منحرف کردن ارواح خبیث و بیمه کردن محصولات غنی و پر بار استفاده می کردند!

در دوره ادو بادبادک به اوج شهرت خود رسیده بود. برای اولین بار ژاپنی هایی که از رده سامورایی پایین تر بودند اجازه داشتند بادبادک هوا کنند!

مینیاتورهای دوره مغول در حدود سال 1500 از پیدایش بادبادک در هندوستان خبر می دهد. در آن زمان بادبادک هوا کردن به صورت حرفه ای توسط خواستگار یک مد معروف شده بود.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
راهنمای کامل مشخصات فنی کامپیوتر به زبان ساده

بادبادک

در اواخر قرن 13 مارکو پولو داستان های بادبادک را به گوش اروپاییان رساند. اروپایییان بادبادک را در ارتش به کار می بردند. بادبادک های آنها پرواز نمی کردند و به شکل اژدها بودند. ملوانان اولین بار در قرن های 16 و 17 بادبادک را از ژاپن و مالزی به اروپا آوردند. 

در قرن های 18 و 19 بادبادک ها به عنوان وسیله ای برای تحقیقات علمی استفاده می شد. مردانی چون بنجامین فرانکلین و الکساندر ویلسون از دانش پرواز بادبادک برای تحقیق در مورد آب و هوا و باد بهره می بردند. برادران رایت از بادبادک برای ایده پرواز استفاده کردند.

در جنگ جهانی اول بریتانیا ، فرانسه ، ایتالیا و روسیه برای علامت دهی و گرفتن اخبار دشمنانشان از بادبادک استفاده می کردند.

پس از اختراع هواپیما بادبادک از وسیله ای برای کارهای نظامی و تحقیقات به وسیله ای برای تفریح و سرگرمی تبدیل شد. اکنون بادبادک ها از نایلون ، فایبر گلاس و مواد دیگر ساخته می شوند. بادبادک ها رنگی ، قدرتمند و سبک هستند و همه آنها را دوست دارند.

بادبادک

mosabeghe

کاربر عزیز

چنانچه این مطلب مورد توجه شما قرار گرفت، لطفا آن را لایک کنید.

 

2.8/5 - (5 امتیاز)

‫1 نظر ارسال شده در “می دانید بادبادک چگونه ساخته شد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *