نترسید و راحت پرواز کنید

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

طراحی سایت فروشگاه حرفه ای با هوشمند گستران😍 (کلیک کنید)

با توجه به فرارسیدن تابستان و تعطیلات و سفرهایی که ممکن است مجبور باشیم با هواپیما برویم، ما را بر آن داشت تا این مقاله را برای شما تنظیم کنیم. هستند کسانی که بخاطر ترس از پرواز قید خیلی از مسافرت ها را می زنند تا مبادا پا بر پله های هواپیما بگذارند!
ترسی که از پرواز بر شما غلبه می کند و مشکلاتی را در سلامتی شما ایجاد می کند، می تواند لذت تعطیلات را خراب کند و گاهی نه تنها خودتان بلکه دیگر اعضای خانواده را نیز درگیر این رفتار خواهید کرد. به همین دلیل است که باید راه های کنترل این ترس و غلبه بر آن را یاد بگیرید. اگر در خود می بینید که با امتحان کردن برخی از راه ها می توانید بر این ترس غالب شوید و سفر با هواپیما را تجربه کنید، خواندن این مقاله را از دست ندهید.

برنامه ریزی کنید

قبل از سفر به مدت زمانی که پرواز خواهید داشت، نگاهی بیندازید. خود را در طول پرواز سرگرم کنید. دانستن برنامه و کلا داشتن برنامه در ساعت های پرواز از دلهره شما می کاهد.

آماده باشید

کتاب، موسیقی، بازی و یا فیلم مورد علاقه خود را برای استفاده در هواپیما حین پرواز آماده کنید. این موارد با سرگرم شما می تواند ذهنتان را از پرواز و ترس از آن دور کند.

  • ۲۳ گجت برای داشتن پروازی راحت (4)

انتخاب هوشمندانه صندلی

هرچه به ابتدای هواپیما نزدیک تر باشید حرکت ها را کم تر احساس خواهید کرد. پس ردیف های جلو را انتخاب کنید. اگر بر روی صندلی کنار راهرو بنشینید اضطراب کم تری خواهید داشت. اما اگر می خواهید بخوابید، صندلی کنار پنجره برایتان مناسب تر است.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
تیپ بدن و رژیم غذایی مخصوص خود را بشناسید

دانش، قدرت است

بسیاری از ترس ها با چیزهایی که درک نکرده ایم، ایجاد می شوند. با درک بیش تر در مورد پرواز خود مثلا این که چه چیزی باعث مشکل می شود و یا هواپیما چگونه ساخته شده و کار می کند، می توانید توضیح عقلانی برای ترس خود بیابید.

تسلط ذهن بر بدن

اگر حس کردید که احساس ترس و اضطراب در شما در حال افزایش است، سریعا" حواس خود را بر روی تنفس و ضربان قلب خود متمرکز کنید. به آرامی و عمیق نفس بکشید و به خاطرات خوب فکر کنید.

خاطرات خوش

وقتی ذهن شما دچار آشفتگی می شود، آدرنالین در بدن افزایش می یابد. شما می توانید با به یادآوری خاطرات خوب، این فرآیند را کنترل و کاهش دهید. حتی بهتر است یادآوری این خاطرات را از قبل از سفر آغاز کنید.

آرام باشید

چشمان خود را ببندید. به آرامی، پیوسته و عمیق نفس بکشید. شانه های خود را حرکت دهید. با بستن چشم ها میزان ترس و اضطراب به طرز چشم گیری کاهش می یابد.

  • لباس مناسب برای پروازهای طولانی! 

معرفی مشاور روانشناسی نشریه و نحوه طرح پرسش از ایشان

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *