نخستین همبرگر آزمایشگاهی

دانستنیها

 

نخستین همبرگر تولید شده از گوشت آزمایشگاهی روز دوشنبه در لندن پخته و از لحاظ طعم و مزه توسط دو داوطلب مورد آزمایش قرار گرفت.

به گزارش سرویس ایسنا، 20 هزار رشته باریک عضله گاو هرکدام به طول سه و عرض 1.5 سانتی متر که در آزمایشگاه تولید شدند، پس از چرخ شدن با نمک ، ادویه ، پودر سوخاری ، پودر تخم مرغ و رنگ قرمز خوراکی مزه دار و سپس در مقدار کمی کره سرخ شد.

نخستین همبرگر تولید شده از گوشت آزمایشگاهی به وزن 142  گرم روز دوشنبه پنجم آگوست (14 مرداد)  در لندن سرو شد و دو دواطلب در یک برنامه زنده طعم این غذا را چشیدند.

«هانی روتسلر» یک محقق صنایع غذایی اهل اتریش نخستین داوطلبی بود که طعم این غذا را چشید ؛ وی تأکید کرد: فکر می کردم این بافت باید بسیار نرم تر باشد، اما چندان آبدار نیست ولی مزه اش شبیه گوشت معمولی است.

«جاش شونوالد» نویسنده کتاب های تغذیه نیز دومین داوطلبی بود که نخستین همبرگر آزمایشگاهی جهان را تست کرد ؛ از نظر وی طعم این همبرگر شبیه همبرگرهای عادی ، اما فاقد چربی است.

نخستین همبرگر تولید شده از گوشت آزمایشگاهی توسط محققان دانشگاه ماستریخت هلند با هزینه ای بالغ بر 383 هزار دلار تهیه شده است.

برای تولید گوشت آزمایشگاهی ، محققان اقدام به جداسازی سلول گردن گاو در کشتارگاه کرده و آن را با استفاده از سلول های بنیادی سرم گوساله جنینی در محیط آزمایشگاه کشت دادند.

به گفته دکتر «مارک پست» سرپرست تیم تحقیقاتی دانشگاه ماستریخت ، گوشت آزمایشگاهی می‌ تواند در آینده به جایگزین مناسبی برای گوشت گاو، گوسفند یا مرغ تبدیل شده و باعث کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ یی شود.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
کشف راز رابطه نبوغ و اختلالات روانی

این نوع گوشت آزمایشگاهی محصول مناسبی برای گیاه خواران یا حامیان حیوانات محسوب می‌شود ، چرا که می تواند باعث کاهش چشمگیر ذبح حیوانات در کشتارگاه‌ها شود.

دانستنیها 

نخستین همبرگر آزمایشگاهی تهیه شده از سه هزار رشته باریک عضله گاو

 

دانستنیها

ظرف حاوی نخستین همبرگر آزمایشگاهی

دانستنیها 

پخت و سرو نخستین همبرگر تولید شده از گوشت آزمایشگاهی

 

دانستنیها

پخت و سرو نخستین همبرگر تولید شده از گوشت آزمایشگاهی

                                                                                                                منبع : Rahedaneshjou

امتیاز به این نوشته