نخستین پرسش مهر دکتر روحانی

نخستین پرسش مهر دکتر روحانی :

اگر پدر شما رئیس‌جمهور باشد، چه اقدامی را به او پیشنهاد می‌کنید تا اعتدال را در همه شئون زندگی ایرانی رعایت کند.

 اخبار

دکتر حسن روحانی با حضور در مدرسه ای در منطقه 18 تهران زنگ آغاز سال تحصیلی جدید را به صدا درآورد.

رییس جمهور پیش از سفر به نیویورک  با حضور در دبیرستان نمونه دولتی فاطمه الزهرا(س) یافت آباد در منطقه ۱۸ تهران به صورت نمادین سال تحصیلی ۹۲-۹۳ را آغاز کرد.

به نیابت از روحانی، یکی از دانش آموزان این دبیرستان زنگ شروع سال تحصیلی جدید را نواخت.

رییس جمهور در سخنانی در آغاز سال تحصیلی ۹۲-۹۳ گفت: دانش‌آموزان، رئیس‌جمهور را پدر خود بدانند. مدرسه باید محل آموزش قانون به دانش‌آموز باشد. حق اعتراض باعث شکوفایی کرامت انسان است و حق اعتراض باید از مدرسه آغاز شود.

رییس جمهور از مسوولان آموزش و پرورش و مدارس خواست تا ساعتی را تحت عنوان زنگ کتاب در برنامه های آموزشی مدارس اختصاص دهند و گفت: خوب است ساعتی در طول هفته یا ماه به کتاب خوانی و توضیح آنچه دانش آموزان در کتاب می خوانند در جمع خودشان اختصاص داده شود.

دکتر روحانی با انتقاد از اینکه جامعه امروز کشورمان از کتابخوانی فاصله دارد،‌ ادامه داد: کتابخوانی باید از کلاس اول ابتدایی آغاز شود و در کشورهای پیشرفته در کلاس های اول در طول هر هفته چند کتاب به این ترتیب خوانده شده و خلاصه استنباط و برداشت دانش آموزان از آن کتاب توسط خودشان برای دیگر دانش آموزان توضیح داده می شود.

رییس جمهور تلاش برای تبدیل فرهنگ شفاهی به فرهنگ کتبی را به عنوان دومین پیشنهاد خود مطرح کرد و اظهار داشت: بسیاری از مردم کشورمان توان بیان شفاهی مطالبات خود را دارند اما از مکتوب کردن آن ناتوان هستند و چه بسیار حقوق مردم که در اثر همین کاستی و نقد پایمال می شود،

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
مسابقات موشک های کاغذی در اردبیل برگزار شد

دکتر روحانی با تاکید بر اینکه لازم است زنگ انشاء در مدارس احیا شود‌، تاکید کرد:‌ البته منظور بنده زنگ انشاء به معنای سنتی آن نیست، بلکه به این صورت است که در این ساعت دانش آموز بیاموزد که ابتدا از معلم و مدرسه خود انتقاد کرده و برای اصلاح و بهتر شدن اوضاع پیشنهاداتی ارائه کند؛ چه خوب است که در زنگ انشاء دانش آموزان یاد بگیرند از رییس جمهور انتقاد کرده، نقائص و کاستی هایی که در کار او می بینند و در می یابند را مکتوب کرده و پیشنهادات خود برای رفع این کاستی ها را ارائه کنند و چه بهتر است که مدارس این گونه انشاء ها را برای رییس جمهور ارسال کنند تا پیوند و ارتباط او با فرزندان عزیزش در مدارس بیشتر و محکم تر شود.

رییس جمهور ایجاد زنگ گفتگو در مدارس را عنوان سومین و آخرین پیشنهاد خود مطرح کرد و گفت: به خصوص در دوره تحصیلی متوسطه و سالهای پایانی تحصیلات دبستان خوب است ساعات گفتگو و مباحثه ایجاد شود تا دانش آموزان با گفتگو کردن با یکدیگر و نقد کردن مودبانه از همین دوران آشنا شوند و آن کرسی های آزاداندیشی که رهبری معظم انقلاب در تشکیل آنها تاکید دارند از همینجا آغاز شود.

دکتر روحانی به وزارت آموزش و پرورش پیشنهاد کرد، تمهیدات لازم برای گنجاندن این موضوعات به عنوان محتوای آموزشی در مدارس اهتمام شود و گفت: این موضوعات باید جز مواد درسی نمره دار در نظر گرفته شود تا دانش آموزان با مباحثه و تضارب آراء از همان سالهای ابتدایی آموزش آشنا شوند.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
خانواده‌ها در تهیه کتاب‌های کمک آموزشی تعجیل نکنند؛کتب کمک آموزشی انگلیسی اول متوسطه استاندارد نیست

مطابق دو دهه گذشته و به سنت دو رییس جمهور پیشین،‌ حسن روحانی هم پرسش مهر مطرح کرد. او از دانش‌آموزان پرسید: اگر پدر شما رئیس‌جمهور باشد، چه اقدامی را به او پیشنهاد می‌کنید تا اعتدال را در همه شئون زندگی ایرانی رعایت کند.

دکتر روحانی تصریح کرد: رییس جمهور می‌خواهد در ضمن پاسخ دادن دانش آموزان به این سوال، افتخار کند که همه دانش آموزان او را به عنوان پدر می بینند.

 اخبار1

در مراسم نمادین زنگ مهر همراه با رییس جمهور، سرپرست آموزش و پرورش، استاندار تهران، مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران، مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران، رییس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور، رییس مجمع خیرین مدرسه‌ساز تهران و مدیرکل ارزیابی عملکرد آموزش و پرورش حضور داشتند

                                                                                           

بر اساس آمار اعلام شده از سوی وزارت آموزش و پرورش ۱۲میلیون و ۳۰۰هزار دانش آموز در ۱۰۵هزار مدرسه کشور مشغول به تحصیل هستند.

 

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *