,

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

دوستان نوجوان در ادامه مباحث قبل در ارتباط با نرمش های مناسب این بخش را به نرمش  انقباض و انبساط که نرمشی برای از بین بردن چربی های زائد می باشد اختصاص داده ایم.  

نرمش انقباض و انبساط

این نرمش باعث حفظ تعادل در عضلات بدن و تقویت قوای جسمانی خواهد شد. این نوع نرمش نیز همانند بسیاری از نرمش ها که در مباحث قبل توضیح داده ایم نیاز به صرف هزینه های زیاد ندارد؛ پس با رعایت کامل نکات ایمنی به آسانی آن را در منزل انجام دهید. 

چگونگی اجرای نرمش 

پس از گرم کردن بدن به پشت و صاف روی زمین دراز بکشید. ابتدا بدن را در حالت آرامش کامل قرار دهید. سپس زانوها را به حالت زاویه ۴۵ درجه قرار دهید. دست ها را بالای سر کشیده و انگشت ها را در هم گره کنید. سر و گوش هایتان را بین دو بازو قرار دهید. شکم را منقبض کرده و سعی کنید با سه شماره شانه ها را به کمک بازو از زمین بلند کنید. کمر را کمی از زمین بلند کنید و به زانوها برسانید. با این کار بدن در حالت قوس کامل قرار خواهد گرفت و مجدد به حالت اولیه باز گردید. با انجام این نرمش شما هم زمان بر روی چند نقطه از بدن مانند ستون فقرات، ماهیچه های زیر شکم، عضلات پشت بازو و پهلوها کار خواهید کرد. دم و بازدم در انجام بهتر نرمش به شما آرامش بیش تری می دهد و با انجام صحیح آن از نرمش خسته نمی شوید.

نکته: هنگامی که شما در حال انجام نرمش و ورزش های مداوم هستید رژیم غذاهای کم چرب را به خاطر بسپارید تا به این وسیله اندامی متناسب تر و بدنی سالم تر داشته باشید. 

نرمش

نرمش انقباض و انبساط را  به شماره ۱ تا ۳ و ۸ تا ۱۶ بار تکرار کنید.

 

 

 

Tags:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2019

با ما در تماس باشید

هر موقع به ما ایمیل بزنید در سریع ترین زمان ممکن به شما پاسخ خواهیم داد

Sending

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

رمز خود را فراموش کرده اید؟