, ,
,

نرمش صبحگاهیمعاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش‌ و پرورش گفت:‌ براساس تفاهمنامه مشترک میان معاونت تربیت بدنی و سلامت آموزش‌ و پرورش و شبکه رادیویی ورزش،‌ نرمش صبحگاهی از مهر امسال در مدارس کشور اجرا می‌شود.

 به گزارش نشریه اینترنتی نوجوان ها به نقل از تسنیم، تفاهمنامه اجرای نرمش صبحگاهی در مدارس کشور میان معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش و شبکه رادیویی ورزش با حضور مهرزاد حمیدی، معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش و سیدحمید قاسمی، مدیر شبکه رادیویی ورزش در مدرسه ابتدایی شهید بهشتی شهر تهران منعقد شد.

مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش‌ و پرورش در این مراسم اظهار داشت:‌ هزاره سوم با کم‌تحرکی برای نوجوانان همراه است و آپارتمان‌نشینی و زندگی ماشینی، حرکت را از افراد سلب کرده است باید توجه داشت که پایین بودن میزان حرکت و از سوی دیگر چاقی هشدار بزرگی است.

وی افزود:‌ امروز آپارتمان‌ها محلی برای تحرک نیست و فناوری‌های نوین مثل کامپیوتر و اینترنت کودکان را مجبور به یک جانشینی کرده است و اگر برای افزایش فعالیت و تحرک آن‌ها برنامه‌ریزی نکنیم، نسل آینده به مرور دلمرده و افسرده شده و با بیماری‌های متعدد مانند دیابت و بیماری قلبی مواجه خواهند شد.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش‌ و پرورش بیان کرد:‌ زمان یک و ساعت و نیم درس تربیت بدنی پاسخگوی فعالیت بدنی دانش‌آموزان نیست بنابراین باید برنامه‌های مکمل طراحی شود برهمین اساس و برای افزایش فعالیت دانش‌آموزان، المپیادهای درون مدرسه‌ای را طراحی کردیم که ۳٫۵ میلیون دانش‌آموز تحت پوشش این طرح قرار گرفتند.

حمیدی با اشاره به این‌که ورزش صبحگاهی از اول مهر امسال در مدارس سراسر کشور اجرا خواهد شد، افزود: حلقه نخست ما کلاس درس، حلقه دوم المپیادهای درون مدرسه‌ای و ورزش صبحگاهی و حلقه سوم مدرسه قهرمان است.

حمیدرضا قاسمی مدیر رادیو ورزش نیز در این مراسم بیان کرد: برای همگانی شدن ورزش در جامعه به همراهی آموزش‌وپرورش نیاز داریم چرا که استعدادهای ورزشی را باید از مدارس شناسایی کرد.

 

Tags:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2019

با ما در تماس باشید

هر موقع به ما ایمیل بزنید در سریع ترین زمان ممکن به شما پاسخ خواهیم داد

Sending

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

رمز خود را فراموش کرده اید؟