, ,
,

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

هنگام انجام نرمش نکات زیر را رعایت کنید:

۱- در تمرین های کششی اگر فرد بخواهد برای این تمرین ها کف یک پا را بر روی میله ای قرار دهد و مانند تصویر، دست را به انگشتان پا نزدیک کند مجبور است تمام وزن خود را بر روی پای دیگر قرار دهد. به این ترتیب فشار زیادی  بر قسمت زانو، مفصل ها و مهره های کمر وارد می شود و این کار باعث فرسودگی زودرس استخوان ها و مفاصل خواهد شد. بهتر است این کار با احتیاط بیش تر و به صورت نشسته انجام شود.

Microsoft Word - harakat-mamnoeh.doc

۲- از تمرین هایی که در آن فرد به پشت خوابیده، یک پا به طرف بالا و پای دیگر به حالت خمیده از قسمت زانو در می آید بپرهیزید چون با این کار فشار زیادی به مهره های گردن وارد می شود. در مجموع هر نرمشی که فشار زیادی به قسمت گردن وارد می کند را نباید انجام دهید.

Microsoft Word - harakat-mamnoeh.doc

۳- باید از تمرینات دراز و نشست که در آن فرد مجبور است از قسمت کمر به جلو خم شود یا هر تمرینی که در آن مجبور به قلاب کردن دست ها در پشت گردن هستید اجتناب کنید به این دلیل که کشش بازوها باعث فشار بسیار زیادی به قسمت سر و گردن و در دراز مدت باعث آسیب دیدگی مهره های گردن می شود. 

Microsoft Word - harakat-mamnoeh.doc

۴- از تمرین هایی که باعث کشش مفاصل و زانو می شود باید اجتناب شود. 

Microsoft Word - harakat-mamnoeh.doc

۵- به طور کلی اگر زانو در حالت خم شده قرار بگیرد و زاویه آن ۱۲۰ درجه یا بیش تر باشد باعث می شود زردپی و مفصل کشیده شده و در نتیجه موجب آسیب دیدگی کارتیج زانو شود. بنابراین در این گونه تمرین ها بهتر است  نرمش در حالت نشسته انجام شود.

Microsoft Word - harakat-mamnoeh.doc

 

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید