,

رفت و آمد در خیابان‌هایی که پر از چاله است برای همه‌ی راننده‌ها و عابران پیاده سخت است. چون باید مواظب باشیم در گودال‌ها نیفتیم و یا هنگامی که در حال رانندگی در یکی از چاله‌ها می‌افتیم به عابران آب نپاشیم.

نانجوندا سوامی، هنرمندی هندی است که حالا توجهش به خیابان‌های شهر و گودال‌های آن جلب شده است. او ویدئویی را در فضای مجازی منتشر کرد که نشان می‌داد مردی با لباس فضانوردان روی ماه قدم می‌زند، اما با دور شدن دوربین، معلوم می‌شد که این حفره‌ها در حقیقت چاله‌های خیابان‌های بنگلور هند هستند. این ویدئو هزاران بازدید داشت و توجه مسئولان شهر را به خود جلب کرد.

این هنرمند فعال و خلاق برای بهبود وضعیت خیابان‌های شهرش دست به‌کار شد و توجه مسئولین را به مشکلات شهری جلب کرد تا با کمک مردم و شهرداری بتواند گودال‌های شهر را ترمیم کند.

او طرح‌های سه‌بعدی خود را در کنار چاله‌های خیابان اجرا می‌کند، چاله‌هایی که مشکل بزرگی در کشور هند هستند. بنا به گزارش‌های رسمی، این گودال‌ها در سال ۲۰۱۷ باعث کشته‌شدن ۳۵۹۷ نفر و زخمی‌شدن ۲۵۰۰۰ نفر دیگر شده‌اند.

بسیاری از راننده‌ها چاله‌های خیابان را می‌شناسند و قبل از رسیدن به آن‌ها مسیر اتومبیل را تغییر می‌دهند و از روی آن‌ها رد نمی‌شوند اما این راه حل مناسبی نیست چون باعث تصادفات و راه‌بندان می‌شود.

اکنون توجه مردم و مسئولان محلی به این مشکل جلب شده است و تعمیر بسیاری از این گودال‌ها آغاز شده است.

اختصاصی نشریه‌ی اینترنتی نوجوان‌ها – جمال رادفر

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید