نوجوانان از والدین سیگاری الگو می گیرند!

والدین سیگاری

تصاویری که در زیر می بینید ناراحت کننده است . حتما والدین سیگاری از دیدن این عکس ها بیشتر ناراحت می شوند و یا حتی در مورد فرزندان خود بیمناک می شوند  اما واقعیت ماجرا چیست ؟

طراحی سایت فروشگاه حرفه ای با هوشمند گستران😍 (کلیک کنید)

ثابت شده است که نوجوانان از رفتار مثبت و یا منفی والدین الگو برداری می کنند و نوجوانانی که والدین سیگاری دارند احتمال زیادی دارد که به دخانیات و مواد مخدر روی بیاورند. سیگار کشیدن والدین به نوجوانان این پیام را می دهد که  استفاده از سیگار وقلیان کار ناپسندی نیست و هرچه از والدین و یا معلمان خود در مورد مضرات دخانیات بشوند دیگر بر آ نها تاثیری ندارد .

والدین سیگاری وبیمارها

دود سیگار فقط باعث بیماری خود فرد نمی شود بلکه دود بازدم والدین سیگاری می تواند بر کودکان و نوجوانان خانواده تاثیرات منفی بگذارد . علاوه بر عادت کردن بر دود که زمینه های اعتیاد آنان را ایجاد می کند .ممکن است زمینه ساز بیمارهایی مانند سرطان ، آسم و…. در نوجوانان شود. 

توصیه کارشناسان به والدین این است که هرچه سریع تر به خاطر سلامتی خود و خانواده این عادت ناپسند را کنار بگذارند و سیگار کشیدن را ترک کنند اما اگر هنوز این والدین نتوانسته اند براین عادت خود پیروز شوند لازم است کشیدن سیگار در محیط خانه و در جلو چشم نوجوانان را ترک کنند و در محیط دیگری غیر از خانه این کار را انجام دهند تا نوجوانان کشیدن سیگار برایشان عادی نشود. همچنین دود سیگار بر آن ها اثر منفی نداشته باشد.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
برندگان جایزه عکس پولیترز 2016

از کجا بفهمیم یک نوجوان معتاد به «گُل» است؟

این پروژه عکاسی برای هشدار به والدین است که  فرزندان آنان می توانند در آینده همان نقشی را بازی کنند که امروز والدین به آن ها نشان می دهند و اگر از اعتیاد فرزندانشان بیمناک اند باید خوشان پیش قدم در ترک سیگار باشند. 

البته نگران نشوید هیچ کدام از این نوجوانان حاضر در عکس ها سیگار نکشیده اند بلکه این سیگار ها با مواد مصنوعی ساخته شده اند و دود حاصل از آن هم در حقیقت دود خوش بوکننده عود است.

روش برخورد با نوجوان سیگاری

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *