نوجوانان ایرانی زادگاه‌شان را نقاشی کردند، فرانسه جایزه داد

اخبار

دو دختر نوجوان کرمانی و خرم‌آبادی موفق به کسب دیپلم افتخار و جایزه مسابقه بین‌المللی هنرهای تجسمی ‘ لوئی فرانسوا’ کشور فرانسه شدند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، در کنار این، 13 کودک ونوجوان ایرانی نیز دیپلم‌های افتخار این مسابقه را از آن خود کردند.

این مسابقه نقاشی در سال 2013 با موضوع “جایی که متولد شدم” برگزار شد و در میان برگزیدگان آن نام اسماء حاج محمدی از مرکز شماره 4 کانون کرمان و ساناز رحیمی از مرکز کانون کوهدشت لرستان هر دو 12 ساله به چشم می‌ خورد.

همچنین شهریار نخعی از مرکز کانون هوانیروز کرمان و سمانه پوری از مرکز کانون الیگودرز در استان لرستان هر دو 10 ساله،   مرضیه رئیسی از ابوموسی در هرمزگان، فرزانه امامی  از گلستان، گنبد، نگین باقریه  از آبادان استان خوزستان و فائزه مقامی از اسفراین خراسان شمالی 11 ساله و  کوثر خلیلی از آذربایجان غربی، محمدیار احمد هژبری از پارس آباد اردبیل، سارا مخلوقی از ارومیه آذربایجان غربی، متین امری از کلاله گلستان، راضیه چین نان‌پور  از آزادشهر گلستان،  پویا امیری  و رزگار مبارکی از دهگلان کردستان 13 ساله موفق به دریافت دیپلم افتخار این رقابت شدند.

در این مسابقه هنری که نمایشگاه آن در روزهای 7 تا 12 خرداد سال 1392 در شهر تروی فرانسه برگزار شد، بیش از 4500 اثر از 50 کشور جهان شرکت داده شده بود.

از ایران نیز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان 768 اثر اعضای خود را به این رقابت هنری ارسال کرده بود.

                       

 

 

امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
پخش زنده تصاویر حرم امام رضا علیه السلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *