چگونه می توانیم نوجوان شایسته ای باشیم؟

چگونه می توانیم نوجوان شایسته ای باشیم؟

آیا می خواهید بدانید که چگونه می توانید یک نوجوان شایسته  برای پدر و مادر خود باشید و به این وسیله از زحمات آنان قدر دانی کنید؟ پس به نکته های زیر توجه کنید:

1 – هدف تان را مشخص کنید

فکرتان را متمرکز کنید و ببینید پدر و مادرتان از شما چه انتظار هایی دارند و چه ویژگی هایی را باید در خود تقویت کنید تا یک نوجوان موفق شوید. با این کار می توانید علاوه بر اثبات شایستگی خود  یک زندگی با کیفیت و مطلوب را تجربه کنید.

نوجوان شایسته

2- مدت زمانی را به  پدر و مادرتان اختصاص دهید

  گذراندن مدت زمانی خاص با پدر و مادر می تواند کمک زیادی در درک بهتر از اخلاقیات آن ها و محکم کردن روابط خانوادگی شما داشته  باشد.

نوجوان شایسته-

 3- هنگام بیماری از آن ها مراقبت کنید

همان گونه که زمانی که شما بیمارید پدر و مادر با محبت و بدون هیچ انتظاری از شما مراقبت می کنند؛ پس اگر می خواهید نوجوان شایسته ای باشید؛سعی کنید شما نیز در هنگام بیماری با محبت از آن ها مراقبت و نگه داری کنید.

 نوجوان شایسته-

4- فرا گیری مهارت های زندگی از والدین

پدر و مادر همیشه مایل هستند تجربیات خود را به فرزندانشان منتقل کنند. با یاد گیری مهارت های زندگی و دقت کردن به گفته های آن ها می توانید رابطه صمیمانه تری بین خود و آن ها ایجاد کنید.

نوجوان شایسته-

5- کسب افتخار در درس های مدرسه

شما می توانید با شرکت در مسابقات فرهنگی و ورزشی و کسب افتخار در زمینه های مختلف مایه سر بلندی پدر و مادر خود باشید.

نوجوان شایسته-

6-کسب رتبه های ممتاز درسی

آرزوی هر پدر و مادری داشتن یک  نوجوان شایسته و فرزندی با نمرات خوب در مدرسه است. پس سعی کنید در درس ها کوشا باشید و با نمرات درخشان و رتبه های عالی احساس رضایت مندی  را در والدینتان تقویت کنید.

 نوجوان شایسته-

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
چالش: پیدا کردن 2 تفاوت در 5 ثانیه!

7- از پدر و مادر خود اطاعت کنید

با اطاعت کردن ازخواهش های والدینتان می توانید احساس رضایت و غرور را در آن ها بهبود ببخشید.

 نوجوان شایسته-

8- پرهیز از اشتباه و خطا در زندگی

هر پدر و مادری انتظار دارد که فرزندش در زندگی کم ترین اشتباه را داشته باشد. بنابراین در طول زندگی سعی کنید کم ترین اشتباه را داشته باشید تا رضایت خانواده خود را به دست آورید.

 نوجوان شایسته-

9- پدر و مادر بهترین مشاور

در موقعیت هایی که مجبور به تصمیم گیری هستید بهترین کسانی که می توانند درست ترین راهنمایی را به شما ارائه بدهند پدر و مادرتان هستند و با کمک  آن ها می توانید تصمیم های درستی را بگیرید.

نوجوان شایسته-

10- بهترین دوست شما پدر و مادر هستند

اگر به دنبال یک دوست بی منت می گردید بهتر است نگاهی عمیق تر به والدین خود داشته باشید چون تنها پدر و مادر هستند که بدون هیچ چشم داشتی محبت بی دریغ خود را نثار فرزندشان می کنند و در بد ترین شرایط راز نگهدار شما خواهند بود.

نوجوان شایسته-

11- با والدین خود مهربان باشید

سعی کنید در مناسبت های مختلف مثل روز های تولد و سالگرد ازدواج پدر و مادرتان با خریدن هدیه هایی هر چند کوچک به آن ها نشان دهید که همواره به یاد آن ها هستید و وجودشان برای شما با ارزش است. به این ترتیب شما هم رضایت قلبی آن ها و هم رضای خداوند را برای زندگی خود رقم زدید.

نوجوان شایسته-

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *