نوجوان ۱۱ ساله مسابقه لوگوی گوگل را برد

گوگل ید طولایی در تغییر لوگو به مناسبت‌های مختلف دارد. در واقع، خیلی وقت‌ها وقتی گوگل را باز می‌کنیم و با تصاویر جالب و هیجان‌انگیز آن مواجه می‌شویم، می‌فهمیم که آن روز مناسبت خاصی دارد. این شرکت تا بدانجا به طراحی‌های این لوگو‌ها که عنوان دودل (Doodle) را روی آن گذاشته، اهمیت می‌دهد که هر ساله مسابقه‌ای را برای آن ترتیب می‌دهد. در مسابقه امسال گوگل تحت عنوان Doodle 4 Google، طرح یک نوجوان ۱۱ ساله انتخاب شد.

 Google Logo.nojavanha

معمولا گوگل رویدادهایی چون تولد هنرمندان، مخترعان یا افراد تاثیرگذار جهان را به خوبی و شایستگی کامل با لوگوهایی که طراحی می‌کند، به ما نشان می‌دهد. به طوری که این کار بیش تر به یک اقدام فرهنگی تبدیل شده است. به هر حال، برنده جدیدترین مسابقه Doodle 4 Google یک نوجوان ۱۱ ساله به نام آدری ژانگ (Audrey Zhang) است. طرح او مربوط به محیط زیست است و در آن به خوبی تاثیر زندگی ماشینی بر طبیعت نشان داده شده است. آنچه اندری را نسبت به افراد دیگر خاص می‌کند آن است که او از سه سال گذشته هر سال در مسابقه Doodle 4 Google شرکت کرده است. اما با این حال، این اولین بار است که گوگل به Doodle طراحی شده توسط یک دانش‌آموز انیمیشن اضافه می‌کند و آن را در صفحه اصلی خود قرار می‌دهد. 

رایان گرمیک، مدیر ارشد بخش Google Doodle درباره طرح این دختر ۱۱ ساله گفت: در این اثر همه جا سبز و گویای  طبیعت است. به نظر می‌رسد تک تک برگ‌های موجود در این طرح پر از زندگی هستند. او همچنین افزود که اضافه کردن انیمیشن به این طرح، کار بزرگی بوده است چرا که ۱۵۰ شیء در آن متحرک هستند. 

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
تخفیف 50 درصدی مترو برای دانش‌ آموزان

جایزه باارزش این مسابقه، کمک هزینه ۳۰ هزار دلاری برای تحصیل در کالج، ۵۰ هزار دلار کمک به مدرسه این دختر که در نیویورک قرار دارد و همچنین ۲۰ هزار دلار سرمایه‌گذاری به منظور ارائه راه کارهای لازم برای تصفیه آب و ساخت ۱۰ مدرسه در بنگلادش به نام اندری است که همگی توسط گوگل پرداخت می‌شوند.

 منبع: فناوران

امتیاز به این نوشته

‫3 نظر ارسال شده در “نوجوان ۱۱ ساله مسابقه لوگوی گوگل را برد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *