هدبند افزایش کیفیت خواب

هدبند خواب.سایت نوجوان ها (1)

طراحی سایت فروشگاه حرفه ای با هوشمند گستران😍 (کلیک کنید)

شکی وجود ندارد که خواب خوب در سلامت افراد تأثیر به‌سزایی دارد. این موضوع را به راحتی می‌توانید صبح روزی که شب قبل از آن دیر خوابیده‌اید متوجه شوید. به همین جهت، فیلیپس تصمیم به ارائه‌ هدبندی گرفته است که از طریق پخش اصواتی بسیار ملایم مغز شما را به عمیق‌ترین حالت خواب فرو ببرد.
خواب عمیق حالتی است که در آن نورون‌های مغز استراحت می‌کنند. محققان معتقدند هنگامی فرد به خواب عمیق فرو می‌رود، ذهن فرصت پردازش و ذخیره‌سازی اتفاقات و خاطرات روز را پیدا می‌کند و به دور از تنش‌های روزانه به اصطلاح یک نفس راحت می‌کشد. به همین دلیل، اگر در طول شب خواب آسوده‌ای نداشته باشید، روز بعد نمی‌توانید به‌خوبی تمرکز کنید.

محصول جدید فیلیپس به نام SmartSleep از حسگرهای داخلی برای لمس پیشانی و پشت گوش‌های شما استفاده می‌کند تا فعالیت ذهن شما را بررسی کرده و داده‌های حاصل از این بررسی را به اپلیکیشن موبایل مخصوص خود ارسال کند. وقتی تشخیص این هدبند این باشد که شما به خواب عمیق فرو رفته‌اید، اسپیکرهای به کاررفته در آن صدای خفیفی را پخش خواهند کرد. این صدا یک الگوی تکرارشونده است که به تناسب فعالیت ذهن شما بالا و پایین می‌شود. صدای یادشده آن قدر خفیف است که شما را از خواب بیدار نمی‌کند؛ برعکس، این صدا باعث عمیق‌تر شدن خواب شما خواهد شد.

اساس ایده‌ی این هدبند بر تحقیقات اخیر محققان در خصوص تأثیر مثبت برخی صداها بر خواب بزرگسالان بنا شده است. این تحقیقات هرچند در مقیاس وسیعی انجام نگرفته است و صحت و مورد اطمینان بودن آن‌ها چندان مشخص نیست؛ اما فیلیپس امیدوار است با این هدبند بتواند تمرکز و تقویت حافظه را برای افراد به ارمغان بیاورد.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
چگونه خار را از دست بیرون بیاوریم؟

علاوه بر موضوع فوق، بستن تمام مدت یک هدبند که به بلندگویی هرچند کوچک در پشت گوش مجهز است ممکن است خوشاید خیلی‌ها نباشد. از آن ناخوشایندتر قیمت این هدبند است. فیلیپس قیمت ۴۰۰ دلار را برای این هدبند در نظر گرفته است.

زومیت

کاربر عزیز

چنانچه این مطلب مورد توجه شما قرار گرفت، لطفا آن را لایک کنید.

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *