هر هفته یک نویسنده: فرهاد حسن زاده

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

فرهاد حسن زاده.سایت نوجوان ها (1)

بچه های عزیز سلام

می خواهیم از این به بعد با طرح "هر هفته یک نویسنده" با شما همراه شویم.

قصد داریم با معرفی نویسندگان کودک و نوجوان ایرانی و خارجی به شما در انتخاب کتاب مناسب کمک کنیم. شما هم می توانید در این کار به ما کمک کنید. معرفی نامه های خود را برایمان بفرستید.

بریم سراغ اولین نویسنده.

نام: فرهاد

نام خانوادگی: حسن زاده

متولد سال: 1341

وی علاوه بر نگارش کتاب های کودک نوجوان، کتاب بزرگسال نیز خلق کرده و می توان گفت در همه آن ها خوش درخشیده است.

ایشان جز انجمن نویسندگان کودک و نوجوان بوده و دو دوره به عنوان هیئت مدیره نیز انتخاب شده اند.

از این نویسنده حدود 80 جلد کتاب چاپ شده و برخی از آن ها به زبان های انگلیسی، مالایی و چینی ترجمه شده و هم چنین بر اساس برخی داستان های وی انیمیشن نیز تهیه شده است.

وی برای سال 2017 از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به عنوان نامزد ایرانی جشنواره آسترید لیندگرن معرفی شدند. همچنین از سوی شورای کتاب کودک در سال 2018 برای نامزدی جشنواره هانس کریستن آندرسن انتخاب شدند.

خلاصه بگوییم که اگر روزی خواستید کتاب نوجوان خوب ایرانی بخوانید حتما حتما به لیست تان کتاب های فرهاد حسن زاده را اضافه کنید.

و حالا معرفی چند جلد کتاب از ایشان به سلیقه بنده

هستی (رمان نوجوان انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان. داستان دختری که دوست دارد پسر باشد و ماجراهای مختلف زندگی اش…).

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
اثر موسیقی بر ذهن کودکان

این وبلاگ واگذار می شود (رمان نوجوان انتشارات افق. اگر شما هم روزی وبلاگ داشتید و حتی هنوز هم دارید. اگر نوستالژی وبلاگ نویسی را داشته اید حتما حتما این کتاب متفاوت از فرهاد حسن زاده را بخوانید).

هندوانه به شرط عشق (مجموعه داستان کوتاه انتشارات چرخ و فلک. اگر می خواهید کمی بخندید و شاد شوید و با خواندن لبخندی به شیرینی هندوانه بر لب هایتان بنشیند حتما این کتاب را انتخاب کنید).

زیبا صدایم کن (رمان نوجوان انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان. جدیدترین رمان این نویسنده با قلمی روان و جذاب. روایت داستانی پر هیجان و پر از فراز و فرود با داستانی متفاوت از نگاه دختری به نام زیبا).

همان لنگه کفش بنفش (شاید معرفی این کتاب به نوجوانان کار درستی نباشد چرا که مخاطب این کتاب کودک است ولی آنقدر ماجرای این داستان و روایت عجیبش برای من جذاب بود که دلم نیامد معرفی اش نکنم. اگر هنوز مثل من کتاب کودک می خوانید حتما حتما همان لنگه کفش بنفش را بخوانید).

زهرا امیربیک

mosabeghe

کاربر عزیز

چنانچه این مطلب مورد توجه شما قرار گرفت، لطفا آن را لایک کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *