هر کاری میکنم شکمم آب نمیشه | کم کردن وزن

پرسش

سلام من دختری ۱۳ ساله هستم. ماه پیش ۶۰ کیلو بودم و الان ۵۸ کیلو شدم. هر کاری که می کنم وزنم کمتر نمیشه. من خیلی سعی کردم و توانستم قسمتی از بدنم را لاغر کنم ولی هر کاری میکنم شکمم آب نمیشود.

چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ خانم دکتر افغان؛ مشاور تغذیه و کنترل وزن سایت

با سلام. مسلماً نوشتن برنامه غذایی کار خود شما نیست. کسانی هم که خودشان رژیم سر خود گرفته اند با عوارض آن روبرو شده اند و در اکثر موارد، پس از مدتی وزنشان به وزن اولیه بازگشته است. از این رو، حتماً باید رژیم غذایی خود را تحت نظر یک مشاور تغذیه و رژیم درمانی دنبال کنید، خصوصاً این که شما در سن رشد هستید و رژیم های ناآگاهانه و اشتباه می تواند خدای نکرده عوارض خطرناکی برایتان داشته باشد. در مورد لاغری های موضعی هم در کنار رژیم غذایی باید برنامه منظم ورزشی داشته باشید.

موفق باشی

کاربران عزیز

شما می توانید سؤال خود را از طریق راه های زیر ارسال نمایید:

۱- ارسال پرسش از طریق دیدگاه (کادر پایین صفحه)

۲- ارسال پرسش به آدرس ایمیل info@nojavanha.com

۳- ارسال پرسش به آیدی تلگرام @site_nojavanha

امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
رفتارشناسی اینترنتی!

‫1 نظر ارسال شده در “هر کاری میکنم شکمم آب نمیشه | کم کردن وزن

 1. sinaexer :

  با سلام
  ضمن تشکر و موافقت با حرفای خانم دکتر باید عرض کنم که:
  از نظر آناتومی بدن شکم و پهلو ها عضلات کوچک و ضعیفی دارند(نسبت به سایت عضلات بدن) در نتیجه تمرکز ورزش روی این عضلات نه تنها باعث سوزاندن چربیهای اطراف آن نمیشود، بلکه بعد از مدتی باعث دردناک شدن و حساس شدن نسب به ورزش شدید میگردند.
  پیشنهاد اینجانب ورزش های هوازی به صورت منظم و روزانه (پیاده روی سریع، شنا، ایروبیک و در صورت تمایل کلاس های حرکات موزون و …) و حتما حتما کنترل کالری ورودی(کم خوردن چربی، قند، هیدات کربن) می باشد.
  کلید و راز اصلی همه تغییرات در زندگی یک چیزه …

  <>

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.