, ,
,

مواد مخدرسعید آقایی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: کودکان و نوجوانان به دلیل اینکه هنوز به رشد مناسب اجتماعی نرسیده اند، در بسیاری از امور از جمله مصرف مواد مخدر بیشتر ریسک می کنند.

وی با بیان اینکه سن اعتیاد هم اکنون به ۱۵ سال نیز رسیده است، بیان کرد: مواد مخدری چون کراک، شیشه و انواع قرص های ریتالین و متادون از جمله موادمخدری هستند که قشر نوجوان و جوان به آن گرایش بیشتری دارند.

آقایی دلایل گرایش نوجوانان و جوانان به سمت مصرف مواد مخدر را افزایش مقبولیت اجتماعی، کنجکاوی و تسکین ناکامی ها دانست و اظهار کرد: برخورد و توجه دیر هنگام خانواده ها به فرزندان در زمینه مواد مخدر باعث گرفتاری بیشتر آن ها در دام اعتیاد می شود.

وی با تاکید بر توجه به بحث پیشگیری از اعتیاد افزود: ستون اصلی خانواده ها پدر و مادر است و والدین باید قبل از این که فرزندانشان به سمت مصرف مواد مخدر روی بیاورند، با فرزندان خود رابطه صمیمی برقرار کرده و آن ها را از این مواد خانمانسوز مصون دارند.

این کارشناس اعتیاد، تسلط کافی والدین به فرزندان در درون خانواده ها را ضروری دانست و گفت: نگرش بی تفاوت به مصرف سیگار و قلیان فرزندان در بین خانواده ها در آینده باعث گرایش آن ها به مصرف مواد مخدر نیز می شود.

وی افزود: سهل انگاری در تربیت فرزندان و عدم تسلط بر آنان در سنین نوجوانی و جوانی باعث وارد آمدن صدمات جبران ناپذیری در آینده می شود.

آقایی بیان کرد: درمان اعتیاد با اینکه شدنی است ولی بسیار سخت است و نباید نوجوانان با این امید که می توانند ترک کنند به سمت مصرف مواد روی بیاورند.

برچسب ها:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2019

با ما در تماس باشید

هر موقع به ما ایمیل بزنید در سریع ترین زمان ممکن به شما پاسخ خواهیم داد

در حال ارسال

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید