همکلاسی هایم به یکی از معلم هایمان علاقه ندارند

پرسش

من امسال کلاس دهم ریاضی هستم. اول سال از معلم هندسه مون خوشم اومد. بعد از چند جلسه سعی کردم خیلی خودم رو پیشش جلوه بدم. مثلا سوال های متنوع رو حل میکردم، بهش نشون میدادم یا اینکه اون قدری درس میخوندم که همیشه ۲۰ میگرفتم اما بچه های کلاسمون خیلی ازش خوششون نمیاد، با اینکه بیشتر بچه های مدرسه علاقمندند به این معلم اما بچه های کلاس ما دوسش ندارن. به دلیل لج بازی بچه های کلاس ما با ایشون یه مقداری با کلاس ما دلسرد شدن و چون من هم جزو اون کلاسم دارم به آتیش همکلاسی هام میسوزم. البته ایشون رفتارشون با من فرقی نکرده و هنوز رابطه صمیمانمون برقراره اما من میخوام که یه کاری بکنم که رابطه ایشون با بقیه بچه ها هم خوب بشه و بقیه بچه ها هم دوسش داشته باشن و این که میخوام بدونن که چه قدر دوسشون دارم. لطفا کمکم کنید.

پاسخ خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت

دوست خوبم

تلاش و هدف تو قابل ستایش است.

برای این منظور خوب است بدانی معمولا دانش آموزان از کلاسی بیشتر لذت میبرند و دوست دارند که در یادگیری آن درس مشکلات کمتری داشته باشند. 
بنابراین خوب است هر روز یا روزهای معینی مسائل این درس را برای بچه ها طرح کنی و اوایل به صورت داوطلبانه بگویی هر فردی دوست دارد از توضیحات تو استفاده کند. وقتی بچه ها در یادگیری این درس پیشرفت کنند، به همان نسبت به کلاس علاقمند تر میشوند.

موفق باشی

کاربران عزیز

شما می توانید سؤال خود را از طریق راه های زیر ارسال نمایید:

1- ارسال پرسش از طریق دیدگاه (کادر پایین صفحه)

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
از یکی از معلم هام خوشم میاد

2- ارسال پرسش به آدرس ایمیل info@nojavanha.com

3- ارسال پرسش به آیدی تلگرام @site_nojavanha

 

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *