هم‌نشینی نام‌آوران شعر ایران با شاعران نوجوان

فاضل نظری مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در بخشی از این دیدار صمیمانه حضور این مهمانان فرهیخته را فرصتی مغتنم برای اعضای کانون دانست تا از اشعار و تجربه‌های این استادان به عنوان یک کلاس درس بهره ببرند.

بر این اساس در دومین روز از برگزاری نخستین مهرواره شعر آفرینش شاعرانی از ایران، پاکستان و افغانستان گردهم آمده و آثاری در قالب غزل، دوبیتی، چهارپاره، شعر آزاد و شعر سپید را خوانش کردند. این مهمانان هم چنین شنونده‌ آثار برخی از مربیان و اعضای کانون بودند.

نخستین شاعری که در این محفل به خوانش شعر پرداخت استاد خسرو احتشامی بود. وی در ابتدا از کانون به دلیل تشکیل این محفل و طراحی فرصتی برای حضور نوجوانان در فضای حرفه‌ای‌تر تشکر کرد. او هم چنین از دست‌اندرکاران «دیدار ماه» به سبب توجه به این امر تشکر کرد.

در ادامه حجت‌الاسلام ذکریا اخلاقی، محمدکاظم کاظمی، محمدعلی مجاهدی‌پروانه، میرجلال‌الدین کزازی، سیدعلی موسوی‌گرمارودی، بهاالدین خرمشاهی، مژگان عباسلو، محمدعلی بهمنی، بیوک ملکی، محمدجواد محبت، محمدسعید میرزایی، اسماعیل امینی، عبدالجبار کاکایی، غلامرضا کافی، ساعد باقری، ناصر فیض، عبدالرحیم سعیدی‌راد، یوسفعلی میرشکاک، حاج علی انسانی، غلامرضا طریقی و هرمز علی‌پور به خوانش آثار خود پرداختند.

هم چنین سیداحمد حسینی متخلص به شهریار از کشور پاکستان، مهمان این برنامه بود.

بر همین اساس، در این مراسم شاعران نام‌آشنای دیگری هم چون مصطفی محدثی‌خراسانی، علی‌محمد مودب، مجید سعدآبادی، حمید ضیایی، مهرنوش قربانعلی، فریبا یوسفی، محمود اکرامی، سودابه امینی، افسون امینی، محمود حبیبی‌کسبی، حسین تولایی، محمدعلی مقیمی، محمدحسن جمشیدی و… نیز حضور داشتند.  

در بخش‌هایی از این دیدار صمیمانه نوریه گیتی‌بین، رویا رحیمی و علی باجلان به عنوان اعضا و محبوبه بزم‌آرا به عنوان کارشناس، آثار خود را با هدف معرفی بخشی از فعالیت‌های ادبی کانون به این مهمانان، خواندند.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
68 گروه خارجی متقاضی حضور در جشنواره تئاتر کودک و نوجوان

این مهمانان فرصتی را در اختیار نوجوانان و جوانان قرار داده و در پایان نشست به گفت‌وگو با علاقه‌مندان شعر و ادبیات فارسی پرداختند.

گفتنی است اجرای این آیین را قادر طراوت‌پور بر عهده داشت.

mehrnews.com

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *