هنرستان ها از مهر ماه ۳ ساله می‌شوند

 

حمیدرضا حاجی‌بابایی در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: یکی از برنامه‌های مهم سند تحول سه ساله شدن دوره تحصیل در دبیرستان ها و هنرستان ها و مراکز فنی و حرفه‌ای است و این دوره به صورت کاملا تخصصی به دانش آموزان ارائه می‌شود .

IMAGE634152471592986250

وی ادامه داد: برخی تصور می‌کنند آموزش و پرورش در اجرای نظام جدید تنها پایه ششم را راه‌اندازی کرده است ، در حالی که سه ساله شدن هنرستان ها که در سالهای گذشته دو ساله بود، مهمترین بخش تحول در نظام آموزشی جدید است حاجی بابایی تصریح کرد: از مهر امسال تمامی هنرستانها سه ساله می‌شوند و دبیرستان ها نیزبه دو دوره اول و دوم تقسیم می‌شوند، به این معنا که پس از پایه ششم، سال اول متوسطه اول آغاز می‌شود و پس از اتمام سه ساله اول متوسطه، سه ساله دوم به صورت تخصصی برای دانش آموزان آغاز خواهد شد.

وزیرآموزش و پرورش ادامه داد: دانش آموزان مراکز فنی و حرفه‌ای، هنرستانها و مراکز کاردانش پس از اخذ دیپلم به صورت مستقیم به عنوان یک کارآفرین وارد بازار کسب و کار و تولید می‌شوند، لذا باید بتوانیم در مدت کوتاهی دانش آموزان را به سمت هنرستان ها سوق دهیم . وی تاکید کرد: برای توسعه هنرستان ها باید سایر نهادهای مرتبط با کار از جمله جهاد کشاورزی همکاری مستمری با هنرستان های کشور داشته باشند تا آموخته‌های علمی و عملی این هنرجویان به طور مستقیم با بازار کار گره بخورد.

 

 

 

امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
برگزاری چهل و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم رشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *