هنرستان ها از مهر ماه ۳ ساله می‌شوند

 

حمیدرضا حاجی‌بابایی در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: یکی از برنامه‌های مهم سند تحول سه ساله شدن دوره تحصیل در دبیرستان ها و هنرستان ها و مراکز فنی و حرفه‌ای است و این دوره به صورت کاملا تخصصی به دانش آموزان ارائه می‌شود .

IMAGE634152471592986250

وی ادامه داد: برخی تصور می‌کنند آموزش و پرورش در اجرای نظام جدید تنها پایه ششم را راه‌اندازی کرده است ، در حالی که سه ساله شدن هنرستان ها که در سالهای گذشته دو ساله بود، مهمترین بخش تحول در نظام آموزشی جدید است حاجی بابایی تصریح کرد: از مهر امسال تمامی هنرستانها سه ساله می‌شوند و دبیرستان ها نیزبه دو دوره اول و دوم تقسیم می‌شوند، به این معنا که پس از پایه ششم، سال اول متوسطه اول آغاز می‌شود و پس از اتمام سه ساله اول متوسطه، سه ساله دوم به صورت تخصصی برای دانش آموزان آغاز خواهد شد.

وزیرآموزش و پرورش ادامه داد: دانش آموزان مراکز فنی و حرفه‌ای، هنرستانها و مراکز کاردانش پس از اخذ دیپلم به صورت مستقیم به عنوان یک کارآفرین وارد بازار کسب و کار و تولید می‌شوند، لذا باید بتوانیم در مدت کوتاهی دانش آموزان را به سمت هنرستان ها سوق دهیم . وی تاکید کرد: برای توسعه هنرستان ها باید سایر نهادهای مرتبط با کار از جمله جهاد کشاورزی همکاری مستمری با هنرستان های کشور داشته باشند تا آموخته‌های علمی و عملی این هنرجویان به طور مستقیم با بازار کار گره بخورد.

 

 

 

امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
شرط انتقال معلمان به تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *