هکرها را بیشتر بشناسیم.

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

 hacker

 

n00087747-b

امروزه امنیت شبکه و سیستم از نیازهای  واجب برای هر کاربر کامپیوتر می باشد به عبارتی وقتی وارد اینترنت می شوید همیشه این نگرانی برای شما وجود دارد که مبادا مورد حمله هکرها قرار بگیرید و امنیت سیستم شما نیز به خطر بیافتد برای این منظور در این مرحله شما را با چها ر گروه از هکرها آشنا کرده و در مراحل بعدی راههای مبارزه با هکرها را به شما آموزش می دهیم .

هکر در لغت به معنی نفوذگر می باشد . به کسی که به جایی یا چیزی نفوذ می کند هکر می گویند. هکرها به چهار گروه تقسیم بندی می شوند.

1-    نفوذ گران کلاه سفید:

این گونه از هکرها در واقع همان دانشجویان و اساتید هستتند که هدفشان نشان دادن ضعف سیستم های امنیتی شبکه های کامپیوتری می باشد این دسته نه تنها مضر نیستند بلکه در بهتر شدن شبکه نیز کمک می کنند .

2-    گروه نفوذ گران کلاه سیاه :

نام دیگر این گروه کراکرها هستند که خرابکارانه ترین نوع هکرها می باشند ، این گروه به طور کاملا پنهانی اقدام به عملیات خرابکارانه می کنند. اولین هدف این گروه نفوذ به سیستم قربانی می باشد .

3-    گروه نفوذ گران کلاه خاکستری :243599_274

نام دیگر این گروه واکرها می باشد و هدف اصلی آنها استفاده از اطلاعات سایر کامپیوتر به مقصود مختلف می باشد و صدمه ای به کامپیوترها وارد نمی کنند این گروه کدها امنیتی سیستم ها را پیدا کرده و به آنها نفوذ می کنند

4-    گروه نفوذ گران کلاه صورتی :

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
زبان اینترنت

نام دیگر این گروه بوترها هستند که این گروه افراد بی سوادی هستند که فقط باعث مزاحمت برای کاربران و اختلال در سیستم ها می شوند و از برنامه های دیگر افراد استفاده می کنند و خود سواد نوشتن ندارند اما همین افراد بی سواد نیز می توانند برای امنیت شبکه خطرناک باشند .

 

 

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *