ورزشکار غول پیکر یا غول مهربان کیست؟+فیلم

ورزشکار غول پیکر یا غول مهربان کیست؟

آندره غول پیکر لقب ورزشکاری فرانسوی به نامآندره رنه روسیموف(  1943-1993 ) بود. او کشتی گیری بین المللی بود که 520 کیلوگرم وزنش بود و قدش به بیش از 7 فوت می رسید. این بزرگ جثه بودنش به خاطر بیماری آکرومگالی بود که او به آن مبتلا بود. اما این غول پیکر بودنش برای خودش خوش آیند نبود چون همیشه دردی سنگین به خاطر بیماریش احساس می کرد.

طراحی سایت فروشگاه حرفه ای با هوشمند گستران😍 (کلیک کنید)

 

آندره غول با 7’4 اینچ و 500 پوند می‌توانست به خاطر اندازه‌اش معروف باشد. با این حال، انگیزه، استعداد و جاه طلبی او باعث شد؛ این کشتی گیر به خاطر دستاوردهایش در داخل و خارج از رینگ افسانه ای شود.

آندره جاینت در 19 مه 1946  در گرنوبل فرانسه به دنیا آمد. پدر و مادرش بوریس و ماریان روسیموف و چهار خواهر و برادرش جثه متوسطی داشتند. اما آندره از آکرومگالی رنج می برد، بیماری که منجر به فراوانی هورمون های رشد می شود. این بیماری که به نام غول‌پیکری نیز شناخته می‌شود، باعث شد که بدن آندره در تمام طول زندگی‌اش به رشد خود ادامه دهد و در سن 17 سالگی، او به 193 سانتیمتر رسید.

به دلیل قد و قامت بسیار بلندش، به نظر می رسید که آندره در دنیای کشتی به شهرت برسد.  برای اولین بار ادوارد کارپنتیه کشتی گیر فرانسوی-کانادایی او را دید. کارپنتیه تحت تأثیر استعداد  آندره قرار گرفت و تصمیم گرفت او را به آمریکای شمالی ببرد. آندره کشتی را با نام ژان فر در کانادا برای تبلیغات جایزه بزرگ آغاز کرد. در مدت کوتاهی، آندره  تبدیل به یک  تیتر مشهور شد. او با الهام از فیلم کینگ کونگ،  لقب “هشتمین عجایب جهان” را به دست آورد که تا پایان دوران حرفه ای اش نیز با همین لقب شناخته می شد

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
طبیعت بهاری همدان

ورزشکار غول پیکر یا غول مهربان کیست؟

در سال 1972، مک ماهون با آندره قرارداد امضا کرد تا  کشتی بگیرد و لقب جدیدی به او داد.  “آندره غول” به یکی از شناخته شده ترین نام ها در کشتی حهان  تبدیل شد. آندره با نام جدید خود در مدیسون اسکوئر گاردن مسابقه داد  و در آنجا به راحتی و بدون هیچ زحمتی حریف خود، بادی ولف را شکست داد. طولی نکشید که سالن های مسابقات  آندره فروخته شد  همانطور که  آندره به یک ستاره تبدیل شد،  موفقیت های او در  در بزرگترین فیلمی که تا به حال منتشر شده بود به نمایش درآمد.

در سال 1987، آندره بزرگترین جمعیت تماشاچی در مسابقات را به نام خود ثبت کرد. رکورد 90000 طرفدار در دیترویت، میشیگان برای تماشای کشتی گرفتن آندره، او را به شهرت بیشتر رساند. د

شهرت آندره راه او  را به هالیوود را نیز باز کرد. او اولین  نقش بازیگری خود را در سال 1975 در نقش «پا بزرگ» در فیلم مرد شش میلیون دلاری انجام داد . آندره از این تجربه لذت برد و در برنامه های تلویزیونی مختلف ظاهر شد . نقش مورد علاقه او و نقشی که بیشتر به خاطر آن در یاد ها ماند، غول دوست‌داشتنی «فزیک» در فیلم کلاسیک راب راینر، عروس پرنسس بود .

متأسفانه، در طول سال ها، اثرات آکرومگالی همچنان بدن او را فرسوده کرده بود. در نهایت،  آندره غول در 27 ژانویه 1993 در پاریس، در اتاق هتلش درگذشت. خاکستر او بعداً به خانه اش برده شد و در مزرعه کارولینای شمالی پخش شد.

اگرچه از نظر حرفه ای آندره همیشه به عنوان هشتمین عجایب جهان در یادها باقی می ماند، اما طرفدارانش در سراسر جهان او را با نام غول مهربان می شناسند و دوست دارند.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
سنگ های عقیق شجر همراه با مناظر طبیعت

 

این دست آندره غول پیکر است که قوطی نوشابه را در دست گرفته است و بزرگی دست او را کاملا می توان حس کرد 

ورزشکار غول پیکر.سایت نوجوان ها (5)

این ورزشکار غول پیکر 520 کیلوگرم وزن داشت 

ورزشکار غول پیکر.سایت نوجوان ها (1)

این جا او در کنار محمد علی کلی قهرمان جهانی کشتی قرار گرفته است

ورزشکار غول پیکر یا غول مهربان کیست؟

ورزشکار غول پیکر یا غول مهربان کیست؟

 

فیلم مستند زندگی واقعی Andre the giant یا ورزشکار غول پیکر

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *