وقتی دلت می‌گیرد می‌گویی«خدای من»

کتاب «خدای من» گزیده‌ای از صحیفه سجادیه و «دعوت» گزیده نهج‌الفصاحه به زبان‌های فارسی و انگلیسی در انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان چاپ و راهی بازار کتاب شد.
 
به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، کتاب «خدای من» گزیده‌ای از راز و نیازهای کوتاه حضرت سجاد (علیه‌السلام) در مناجات‌های خویش با پروردگار است که به انتخاب حمید گروگان جمع‌آوری و منتشر شده است.
نویسنده در ابتدای کتاب آورده: بعضی وقت‌ها که دلت می‌گیرد، حوصله‌ی هیچ کس را نداری و دوست داری تنها باشی بعد از سکوتی طولانی اگر دلت بخواهد با کسی حرف بزنی که حرفت را خوب گوش کند و بفهمد، آن‌وقت است که معمولا آهی می‌کشی و زیر لب می‌گویی: «ای خدای من» و احساس آرامش می‌کنی. می‌دانی چرا؟ چون حس می‌کنی خدای مهربانت برای شنیدن حرف‌ها و آرزوهایت آغوش گشوده است.
هم‌چنین کتاب دیگری که از مجموعه‌ی سخن دوست به دو زبان چاپ شده «دعوت» نام دارد که گزیده‌ای از کلام رسول گرامی اسلام است که از کتاب نهج‌الفصاحه توسط معصومه انصاریان گزینش و برای نوجوانان به دو زبان فارسی و انگلیسی برگردانده شده است.
دربخشی از مقدمه کتاب «دعوت» آمده: اگر می‌خواهی راهی به سوی آرامش و رستگاری پیدا کنی، اگر شوق پرواز و رهایی در دلت جوانه زده و می‌خواهی به خدا نزدیک و نزدیک‌تر شوی این کتاب را بردار و در تنهایی و سکوت بخوان و روی تک تک عبارت‌هایش تعمق کن.
این 2 کتاب از مجموعه‌ی سخن دوست با ترجمه فریده مهدوی‌دامغانی برای گروه سنی «د» (دوره راهنمایی) در ادامه چاپ کتاب‌های دو زبانه به زبان‌های فارسی و انگلیسی در انتشارات کانون به چاپ رسیده است.
مجموعه سخن دوست دریچه‌ای است به دنیای ایمان، خرد و دانایی، در این مجموعه تلاش شده تا با مرور کلام معصومان علیهم‌السلام چراغی برای رسیدن به خوشبختی و رستگاری روشن شود.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
حکایاتی از سفرنامه مظفرالدین شاه قاجار به فرنگ (4)

IMAGE635221070845823162

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *