,

زباله های پلاستیکی بلای خانمان سوز برای زندگی همه آدم ها هستند. هر چند که ما آن چنان در این زباله ها غرق شده ایم که چندان واکنشی نشان نمی دهیم اما هنرمندان دست به کار شده اند و با ساخت آثار هنری از این زباله ها دوباره وجدان خاموش ما را بیدار می کنند تا شاید کمتر از این پلاستیک ها استفاده کنیم.

زباله های پلاستیکی و هشدار به كمك آثار هنري

این امواج از ۱۶۸۰۰۰ قطعه پلاستیکی تشکیل شده است که فقط در طول ۶ ماه از خیابان های ویتنام جمع آوری شده است. این موج ها فقط بخش کوچکی از امواج سهمگین زباله های پلاستیکی هستند.

زباله های پلاستیکی و هشدار به كمك آثار هنري

این پری دریایی روی ۱۰۰۰۰ بطری پلاستیکی آرمیده است. این تعداد بطری پلاستیکی را فقط یک آمریکایی در طول زندگیش مصرف می کند.

این هیولا نشان می دهد که ما سالانه چه مقدار از مواد سمی میکروپلاستیک را از طریق شست و شو به آب ها وارد می کنیم و دوباره طی یک چرخه به زندگی خودمان و فرزندان وارد می شوند.

این آبشار از هزاران پیراهن فرسوده تشکیل شده است. اگر بدانیم برای تولید فقط یک پیراهن پنبه ای ۲۵۰۰ لیتر آب مصرف خواهد شد آن وقت به عمق فاجعه پی می بریم.

فقط ۱۰ درصد از زباله های پلاستیکی بازيافت مي شوند

این غار از ۱۸۰۰۰ فنجان پلاستیکی یک بار مصرف تشکیل شده است و فقط در عرض یک روز و نیم این حجم زباله های پلاستیکی از میان زباله ها جمع آوری شده است. اگر بدانیم که فقط ۱۰ درصد این زباله ها بازیافت می شوند و بقیه به طبیعت آسیب می رسانند آن وقت متوجه شدت وخامت اوضاع خواهیم شد.

زباله های پلاستیکی و هشدار به كمك آثار هنري

این گرداب از صدها کامپیوتر تشکیل شده است تا نشان دهد که چگونه زباله های صنعتی جدید همه چیز را در خود می بلعند.

زباله های پلاستیکی و هشدار به كمك آثار هنري

این بزرگ ترین کمد جهان، نشان می دهد که اسراف در خرید و پوشیدن لباس چگونه می تواند به جهان و محیط زیست آسیب برساند.

زباله های پلاستیکی و هشدار به كمك آثار هنري

آیا می دانید هرساله ۷۰ میلیون درخت از بین می روند تا برای ما لباس تولید شود؟

زباله های پلاستیکی و هشدار به كمك آثار هنري

بازیافت پلاستیک ها کاری بسیار پسندیده است اما واقعا چه مقدار از زباله های پلاستیکی بازیافت می شوند؟ در بسیاری از شهرهای کوچک جهان خبری از بازیافت نیست و در نتیجه هر ۶۰ ثانیه یک بار کامیون پلاستیک به اقیانوس ها ریخته می شود.

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

برچسب ها:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید