پسری ۱۵ ساله هستم که مدتی با یه دختر خانم ارتباط داشتم

پرسش

سلام. من پسری 15 ساله هستم که مدتی با یه دختر خانم ارتباط داشتم و توی این مدت احساس میکردم که دارم گناه بزرگی رو انجام میدم چون داشتم یه جورایی به مادرم خیات میکردم و یه وقت هایی هم دروغ گفتم. الان مدتیه که مادرم موضوع رو فهمیده و دچار یه افسرگی خفیف شده و تلفن همراهم رو هم ازم گرفته و من الان احساس میکنم که واقعا به تلفن همراه و ارتباط با دوستانم نیاز دارم. از طرفی مادرم هم حق داره که تلفن همراهمو برای همیشه ازم بگیره.

خود من هم از وقتی که اون دختر خانم ترکم کرده خیلی نگران، مضطرب و غمگینم و نمیتونم هیچ کاری رو با تمرکز حواس انجام بدم.

ممنون میشم اگه کمکم کنید.

پاسخ خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت

دوست خوبم

احساس اینکه با دروغ گفتن به مادر به او خیانت کردی احساس قابل تحسینی است و نشان می دهد که تو پسر سالمی هستی که از گناه کردن رنجیده میشوی. پس با توجه به این ویژگی تو نباید برایت سخت باشد که کمی تحمل کنی و به مادر و خانواده اجازه بدهی که دوباره اعتماد گذشته را نسبت به تو به دست آورند. اگر اصراری بر داشتن موبایلت کنی در حالی که مادر هنوز از این کار تو در تعجب و نگران است در این صورت شرایط را برای ساختن دوباره اعتماد ایجاد نکرده ای.

به نظر میرسد لازم است برای دوباره ساختن شرایط، با مادرت به صحبت بنشینی و از اینکه از این اتفاق ناراحتی با ایشان صحبت کنی. به ایشان بگو که رفتن آن دختر هم به تو لطمه زده و الان احساس میکنی اعتماد و شادی مادرت را هم از دست دادی. از ایشان بخواه تا برای دوباره ساختن شرایط به تو کمک کند. اطمینان داشته باش که شنیدن این حرفها برای مادرت بسیار او را آرام و خوشحال میکند و متوجه میشود که تو پشیمان هستی و به آرامش و ارتباط با او اهمیت قائل هستی.

خودت هم برای تابستان برنامه ­ریزی کن. باور کن غیر از دنیای گوشی و تلفن همراه و اینترنت فضاهای واقعی زیادی هستند که علاوه بر ایجاد سرگرمی موجب رشد ما هم میشوند مثل ورزش، انجام کارهای هنری و … سعی کن با این طور کارها وقتت را پر کنی تا با فراموش کردن روزهای ناخوشایند گذشته زودتر تمرکز و شادی سراغت بیاید.

موفق باشی

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
چرا من این قدر با والدینم دعوا می‌کنم؟ (مطلب تکراری)
امتیاز به این نوشته

‫2 نظر ارسال شده در “پسری ۱۵ ساله هستم که مدتی با یه دختر خانم ارتباط داشتم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *