پلی برای بازی های زمستانی ۲۰۲۲

بازیهای زمستانی 2022

این پل زیبا ایده ای است که برای بازی های زمستانی 2022 پکن طراحی شده است و قرار است پکن را به ژانگ جیانکو  متصل کند. پل سان شان از کنار رودخانه گوئی عبور می کند و بخشی جدایی ناپذیر از برنامه زیرساختی بازی های زمستانی المپیک 2022 در پکن خواهد بود. منطقه اطراف پل به سرعت در بین ساکنان و گردشگران به عنوان یک منطقه تفریحی شناخته می شود. درست در کنار پل سن شان، منطقه ای است که برای نمایشگاه باغبانی پکن 2019 تعیین شده است. پیشرفت های عمده معماران بین المللی این منطقه را به یک مرکز نمایشگاهی تبدیل می کند ، که پس از آن به یک منطقه تفریحی برای شهروندان تبدیل می شود. 

پل و نماد المپیک

شکل پل از نماد المپیک یعنی پنج حلقه به هم پیوسته الهام گرفته شده است.اتحادیه پنج قاره در داخل حلقه ها نشان داده شده است. ساختار اصلی پل به صورت یک سری حلقه ، که در بالاترین و پایین ترین نقاط خود به هم متصل می شوند ، تصور شده است. این حلقه ها به عنوان یک عنصر اصلی سازه ای عمل می کنند و عرشه پل را با کابلهای فولادی بین آنها معلق می کنند. “ورود به حلقه ها” در مسیر مسابقات المپیک ، باید به عنوان یک نماد زمینه ای برای بازی ها دیده شود.
از طرفی خود پل نیز به عنوان دنباله ای از کوه ها و دره ها دیده می شود و در یک گفتگوی هماهنگ با دامنه های تپه های سبز همسایه خود قرار دارد 

از جهتی دیگر شکل پل، شکل یک DNA را نیز به ذهن متصور می کند. این پل معلق که با لوله های فولادی ساخته خواهد شد شامل محلی برای حمل و نقل عمومی و بخشی نیز برای عابرین پیاده و فضای سبز است.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
سنگ یا ...؟

پل بازی های زمستانی (4)
پل بازی های زمستانی (5)
پل بازی های زمستانی (6)
پل بازی های زمستانی (8)
پل بازی های زمستانی (9)
پل بازی های زمستانی (7)
پل بازی های زمستانی (2)

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *