پیامک‌های وایبری قابل مهار نیست

وایبرپس از پیامک های تبلیغاتی که از سوی اپراتورهای تلفن همراه ارسال می‌شد، پیام‌های تبلیغاتی که در فضای وایبر برای مشترکان ارسال می‌شود، برای کاربران این نرم‌افزار موبایلی آزاردهنده شده است.

به گزارش نشریه اینترنتی نوجوان ها به نقل از خبرنگار ایسنا، طی ماه‌های اخیر برخی از مشترکان همراه اول در صفحه وایبر خود روزانه چندین پیام تبلیغاتی دریافت می‌کنند که این موضوع در میان کاربران این شبکه موبایلی نارضایتی‌های متعددی را به دنبال داشته است.

پیش از این نیز ارسال گاه و بیگاه پیامک های تبلیغاتی که برخی اپراتورهای تلفن همراه ارسال می‌کردند، موجب گلایه مردم شده بود اما از آنجا که به دنبال اعلام عدم تمایل مشترک برای دریافت این پیامک‌ها، پیام‌های مختلفی مثل پیامک‌های بانکی نیز قطع می‌شد، مشترکان به ناچار دریافت این پیامک‌ها را طاقت می‌آوردند.

اما در نهایت چندی پیش به دنبال اعتراضات متعدد مردمی، سازمان تنظیم مقررات ارتباطات، اپراتورها را به ارائه راهکاری ملزم کرد تا بر اساس آن بدون ایجاد مشکل در زمینه دریافت پیامک های بانکی مشترکان بتوانند دریافت پیامک های تبلیغاتی خود را غیر فعال کنند.

بر این اساس عده‌ای فکر می کردند مشکل دریافت پیام های تبلیغاتی دیگر حل شده است اما این بار وایبر ثابت کرد که این قصه سر دراز دارد.

حال در میان مشترکان این نرم افزار همواره این سوال مطرح می‌شود که راه فرار از پیام‌های تبلیغاتی وایبر چیست اما متاسفانه تاکنون هیچ راهی برای فرار از این نوع مزاحمت ها طراحی نشده و به عبارت دیگر اگر فردی علاقمند به استفاده از این نرم افزار است، به تحمل این پیام‌ها نیز محکوم خواهد بود.

البته خود شرکت وایبر معمولا تلاش زیادی دارد تا از این فضا برای تبلیغات استفاده نشود اما به هر صورت آنچه اکنون در واقعیت مشاهده می‌شود، دریافت روزانه چندین پیام تبلیغاتی است که حتی به گفته وزیر ارتباطات برای حل این مشکل از آنجا که این برنامه در اختیار خود افراد است کاربران آن درنهایت می توانند در صورت نارضایتی وایبر را از موبایل خود حذف کنند.

بنا بر اظهارات کاربران این شبکه موبایلی، به نظر می‌رسد در حال حاضر پیام های تبلیغاتی این شرکت تنها به دارندگان سیم‌کارت های اپراتور اول ارسال می‌شود و در میان مشترکان همراه اول نیز آن ها که کدهای قدیمی‌تری مانند کدهای یک تا سه را در دست دارند به مراتب پیام های بیشتری در این حوزه دریافت می کنند.

امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
پست اینستاگرامی کیمیا علیزاده برای شهید محسن حججی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *