پیام رییس جمهور به مناسبت آغاز سال تحصیلی

president.nojavanha 

راه رسیدن به هدف از مدرسه آغاز می شود.

مدرسه مطلوب محل خلاقیت، عقلانیت و گفت و گو است.

متن پیام رئیس جمهور به مناسبت بازگشایی مدارس در مراسم بازگشایی مدارس سراسر کشور صبح امروز با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و وزیر آموزش و پرورش قرائت شد.
در این مراسم زنگ آغاز سال تحصیلی 1393 -94 توسط معاون اول رئیس جمهور به صورت نمادین در دبستان دخترانه حضرت زینب (س) منطقه 5 تهران به صدا در آمد.

بر اساس این گزارش متن پیام حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی به شرح زیر است:

آغاز ماه مهر و فصل مدرسه را به همه معلمان و مربیانش و دانش آموزان عزیز صمیمانه تبریک می گویم. مدرسه خانه امید دولت و مردم و آموزش و پرورش بنیادی ترین بخش توسعه کشور است. ما نیاز به مدرسه پویا و نوآور در شرایط کنونی کشور داریم و سازندگان اصلی این مدرسه معلمان، مربیان و دانش آموزان این سرزمین اند.

راه رسیدن به این هدف از مدرسه و آموزش و پرورش ما می گذرد. استعداد و هوش فرزندان این زاد و بوم بالاست و باید به کشف و پرورش آن ها بیش تر و بهتر بپردازیم.

توانمندی آموزش و پرورش در تربیت دانش آموزانی که قادر باشند در کنار تربیت ذهن و دانش اندوزی با جامعه و جهان پیرامون خود به درستی ارتباط برقرار کنند. باید به آنان آموخت که جهان نو را خود بشناسند و در آن زندگی کنند و در عین حال تعلق خاطر به دین و فرهنگ و سرزمین خود داشته باشند.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
رونمایی از «اپرای سعدی» در شیراز

مدرسه ما باید بتواند دانش آموزانی متفکر، پرسشگر، نقاد و اخلاقی تربیت کند و مدرسه مطلوب ما مدرسه خلاقیت، عقلانیت و گفت و گو و مداراست.

شما معلمان، مربیان و دانش آموزان عزیز باید به ما کمک کنید تا به این مدرسه مطلوب نزدیک شویم. مدرسه ای که پناهگاه همه ما و شما باشد. می دانم که آموزش و پرورش ما تا رسیدن به این نقطه هنوز تنگناهای زیادی دارد، کمبودها و کاستی های اقتصادی و آموزشی، معلمان و دانش آموزان عزیز ما را در دستیابی آسان به این هدف با مشکل روبرو می کند و معلمان ما نیازمند زندگی عزتمندانه اند تا همه ذهن و توان خود را صرف آموزش و تربیت کنند و دانش آموزان ما به احترام و توجه بیش تر نیاز دارند تا بتوانند قدرت انتخاب خود را بالا ببرند.

بسیار مایل بودم که امسال نیز می توانستم چون سال پیش همپا و همراه معلمان، دانش آموزان و پدران و مادرانشان در نشاط و جنب و جوش روز اول مهر ماه شرکت می کردم و آهنگ دلنشین زنگ مهر و زندگی را از نزدیک در مدرسه می شنیدم اما ضرورت سفر به مجمع عمومی سازمان ملل متحد این توفیق را از من گرفت و در آن جا هم در خدمت شما و نیازمند دعای همه شما هستم.

برای این که سنت نیکوی سال های پیش زنده بماند از دانش آموزان عزیز می پرسم: عزیزانم ایران ما با مشکل جدی کمبود آب روبرو است، هر کدام از ما چگونه از آب های ایران می توانیم بهتر نگه داری و استفاده کنیم؟

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
تیم رباتیک دانش آموزان دوره متوسطه کهگیلویه وبویراحمد رتبه اول کشوری را کسب کردند

مدرسه نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *