پیشنهادهایی برای درس خواندن و انجام تکالیف

 بار سنگین-روانشناسی1

حالا که مدتی از بازشدن مدرسه ها می گذرد ، دوباره نوجوان ها درگیر درس خواندن و انجام دادن تکلیف های درسی شده اند . در اینجا چند پیشنهاد کوچک اما کارساز ارائه می شود ، پیشنهادهایی که کمک می کنند هر نوجوانی در درس خواندن و انجام تکالیف منزل موفق تر باشد

* بلافاصله بعد از رسیدن به خانه ، دست به کار شو و برو  سروقت انجام دادن تکالیف .

اگر خسته ای ، خوب است همان اول دوش بگیری و بعد به درس هایت برسی . اگر این کار را بکنی ، دیگر آخر شب ، درد سر به هم خوردن تمرکز نخواهی داشت . اول ، تکلیف های مهم تر را انجام بده و بعد برو سراغ درس هایی که کمتر اهمیت دارند .

 * یک گروه درس خوانی و انجام تکالیف تشکیل بده .

حواستان باشد که این کار برای هر کسی و با هر کسی نتیجه نمی دهد ؛ کسانی را انتخاب کن که می خواهند مطالعه کنند یا تکلیفشان را انجام بدهند . برای گپ و گفت و خنده دور هم جمع نشوید ؛ یک راست بروید سر اصل مطلب و تمامش کنید . از روی دست همدیگر نیز کپی نکنید و فقط در یک گروه و کنار هم کار کنید . اگر هم جواب سوالی یا حل مسئله ای را بلد نیستید ، برای رسیدن به جواب یا راه حل مناسب ، از هم کمک بگیرید .

بار سنگین-روانشناسی4

* موقع درس خواندن فقط درس بخوان .

 تلویزیون نگاه نکن و به پیامک و تلفن جواب نده . دور رایانه و چرخ زدن در اینترنت را هم خط بکش . اگر بتوانی این کارها را بکنی ، آن وقت موفق خواهی شد درس هایت را زودتر تمام کنی . یادت باشد که بعد از آن می توانی همه ی این کارها را با خیال راحت انجام بدهی . در ضمن از اعضای خانواده و اطرافیان خواهش کن که فضای آرامی برایت به وجود بیاورند .

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
به یکی از دبیرانم علاقه دارم

 * یک جای دنج و مرتب برای مطالعه پیدا کن .

 بهترین جا برای این کار احتمالا اتاقی ساکت است که از نور کافی هم برخوردار باشد . مطالعه در محیط ساکت و مناسب ، موجب می شود ذهنت را متمرکز و منظم کنی و نتیجه ی بهتری از لحظه های درس خواندنت بگیری .

بارسنگبن-روانشناسی3

                                                                                                                                                      منبع : همشهری

 

 

‫5 نظر ارسال شده در “پیشنهادهایی برای درس خواندن و انجام تکالیف

 1. MAJ :

  ممنون…..
  من همیشه استراحت می کردم بعد کار هایم را انجام می دادم….
  بعدش می رفتم دوش می گرفتم….
  حالا می فهمم کلا اشتباه کار می کردم…..D:
  ولی باز هم ممنون، دمتون گرم…..(;

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *