,

بیل گیتسبه گزارش نشریه اینترنتی نوجوان ها به نقل از سرویس علمی جام نیوز به نقل از آی تی رسان، یکی از موسسان مایکروسافت و در حال حاضر مشاور فنی شرکت، آقای بیل گیتس از انتظارش از حضور روبات‌ها تا ۳۰ سال آینده گفته است. او اظهار داشته که با افزایش شرکت‌ها و سازمان هایی که در زمینه پروژه‌های ساخت و توسعه سرمایه گذاری می‌کنند، روبات ها خیلی زود شخصی‌تر خواهند شد.

شرکت نرم‌افزاری قرار گرفته در ردموند یکی از کمپانی‌هایی است که از طریق بخش تحقیقات مایکروسافت روی پروژه‌های این چنینی سرمایه گذاری می‌کند. بیل گیتس هم یکی از اشخاص مهمی است که از این پروژه‌ها پشتیبانی می‌کند. در آخرین  Reddit AMA بیل گیتس پیش بینی کرده است که روبات‌ها ۳۰ سال آینده اینجا خواهند بود و در حال حاضر حرکت دادن آن ها و ایجاد قدرت بینایی برای آن ها بزرگ ترین چالش پیش روی سازنده‌هاست. او اعتقاد دارد که در ۳۰ سال آینده پیشرفت های صورت گرفته در این حوزه بیش از هر زمان دیگری خواهد بود.

گیتس می‌گوید که حضور روبات‌ها به حدی خواهد شد که شاید بتوان فیلم “من یک روبات هستم” را که سال ۲۰۰۴ ساخته شد خیلی زود در واقعیت لمس کرد. یک نکته جالب در رابطه با این فیلم این است که اتفاقات آن سال ۲۰۳۵ افتاده و این زمان با زمانی که گیتس پیش بینی کرده است، همخوانی دارد. به علاوه آقای گیتس اعلام داشت که در حال حاضر مشغول کار بر روی یک مامور شخصی است که در واقع نسخه پیشرفته‌تر کورتانا است. این طور که واضح است، می‌توان مایکروسافت را یکی از بازیگردان‌های اصلی آمدن روبات‌ها به زندگی‌ امان تا ۳۰ سال آینده دانست.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2020

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید