چاپگر سه بعدی (۳d printer)

ZPrinter 850 چاپگر سه بعدی

تمام افرادی که با دنیای کامپیوتر سر و کار دارند با تمامی سخت افزار ها و نرم افزار هایی که برای سیستم ضروری است آشنایی دارند و می دانند که هر یک از این قطعات به چه دردی می خورد از جمله قطعات کمکی برای سیستم  چاپگر است که می توانیم با این  دستگاه تمامی اطلاعات مورد نیاز خود را بر روی کاغذ چاپ کنیم .اما چاپگرهای سه بعدی نسل جدیدی از چاپگر هستند .

چاپگرهای سه بعدی اولیه

3D-printer.nojavanha (1)چاپگر سه بعدی

در ابتدا چاپگرهای بسیار ساده ایی به بازار آمدند که می توانستند اطلاعات بسیار ساده را بر روی کاغذ A4 چاپ کنند. اما زمانی که نیاز به چاپگر های بزرگتری شد دستگاه های رسام به بازار ارائه شد .که در اصل همان کار چاپگر را انجام می داد با این تفاوت که این کار در مقیاس بسیار بزرگ برای کار خانه ها  و بر روی نقشه های صنعتی انجام می شد .

بدین صورت که بعد از تهیه آن نقشه ها دیگر نمی توانستند با چاپگر  معمولی از آن ها چاپ تهیه کنند بنا براین دستگاه رسام را ارئه دادند که به راحتی می تواند نقشه های خیلی بزرگ تهیه کند .

3D-printer.nojavanha (5)

حال نیز بنا بر نیاز بازار که بعضی از نقشه ها و تصاویر را می خواهند سه بعدی ببینند، چاپگر هایی بر همین اساس نیز به بازار عرضه شد

.این چاپگر ها درابتدا برای کار خانجات صنعتی مورد استفاده قرار می گرفت بدین صورت که اگر شی را تولید می کردند و می خواستند قبل از تولید نهایی به طور کامل زوایای آن را بررسی کنند از این دستگاه استفاده کرده و محصول خود را مورد بررسی دقیق قرار می دادند و همچنین این کار باعث شده بود قبل از تولید ایرادات آن محصل نیز رفع شود .یکی از کارخانجاتی که برای اولین بار از این دستگاه استفاده کرد کارخات تولید اسباب بازی بود که برای بررسی کردن محصولات خود ،از آن استفاده می کرد.

3D-printer.nojavanha (2)

روش کار این دستگاه بدین صورت است که باید نمونه کاری که برای آن تولید می شود خود سه بعدی باشد تا زوایای آن کاملا با محصول واقعی تطبیق داده شود سپس این دستگاه نمونه مورد نظر را تولید می کند.

مواد چاپگرها

مواد اولیه تولید این گونه چاپ ها پلاستیکی بود تا سریع سخت شود و همچنین روند کار اینگونه است که الگو را گرفته و پس از تحلیل آن و همچنین حرارت لازم را به مواد داده تا شکل مورد نظر ایجاد شود و پس از آن شکل در صفحه اصلی ظاهر می شود و پس از آن نسیم خنکی از طریق دستگاه به آن می وزد تا کار را خنک کند و سفت شود در عکس های موجود می توانیم  نمونه هایی از این کار ها را ببینید .

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

چاپگر جوهر افشان چیست و چگونه کار می کند؟

چاپگرهای سه بعدی چه کارهایی می توانند انجام بدهند؟

اسباب بازی که به وسیله چاپگر سه بعدی تولید می شود!

‫1 نظر ارسال شده در “چاپگر سه بعدی (۳d printer)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *