, ,
,

رمضانموارد روانی وجود  دارند که در هنگام روزه داری موجب قدرت جسمی و روحی انسان می شوند.

برخی از مردم عادت دارند بیشتر اوقات در مورد غذا صحبت کنند و این ربطی به این ندارد که در آن زمان گرسنه یا سیر هستند. برخی مردم در هنگام روزه نیز میل زیادی به غذا دارند. اما اکثر مردم احساس قوی در مورد چند ساعت پرهیز از غذا ندارند. برخی از مردم حتی از احساس سبکی آزادی که در هنگام روزه دارند لذت می برند. شایسته است است که به جای احساس گرسنگی این احساس رو در درونتان تقویت کنید که شما روزه هستید.

روزه بگیرید، گرسنه نباشید

تفاوت مهمی بین گرسنگی و روزه داری است. در واقع در هنگام روزه و پرهیز از غذا، بدن مواد مغذی و مورد نیاز بدن را از ذخیره قبلی جذب می کند و در این فرآیند نیاز بدن به مواد خاصی مشخص می شود اما تعریف گرسنگی فقط پرهیز از غذا و عدم استفاده از مواد مغذی به هر علتی است.

فشار خون پایین

هنگام روزه گرفتن فشار خون پایین می آید که برای افراد با فشار خون بالا امری عالی است. اما شما نوجوانان عزیز حتما می دانید که افرادی با فشار خون پایین طبق دستور پزشک باید روزه بگیرند و بدون توصیه پزشک ممکن است این افراد در معرض خطر باشند و احساس ضعف یا سر گیجه کنند.

به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم هنگام روزه مراقب حرکات بدنتان باشید، به سرعت حرکتی مانند بلند شدن و ایستادن را انجام ندهید.

البته شما به این موضوع واقفید که تمام این عوامل به سن، جنسیت و شرایط جسمی فرد بستگی دارد.

در نهایت اینکه هنگام روزه گرفتن به غذای خود توجه کنید و از خوردن غذاهای شور و چرب خودداری کنید.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید