چرا خروپف می کنیم؟

خروپف

معمولا شما نوجوانان عزیز به خروپف کردن فکر نمی کنید چون تقریبا مطمئنید خروپف نمی کنید! اما حقیقت امر چیز دیگری است. ممکن است برخی از شما این تجربه را داشته باشید که اعضای خانواده یا هم اتاقی شما گفته باشند که دیشب خروپفت گوش فلک رو کر کرد!

در این مواقع واکنش اکثر افراد تکذیب کردن است و می گویند که اشتباه می کنید.

در واقع خروپف کردن مشکل خاصی نیست که نگرانش باشید اما اگر از افراد مختلف در مورد خروپفتان زیاد شنیده اید بهتر است راهی برای برطرف کردن مشکلتان پیدا کنید. مطلب زیر را تا آخر مطالعه کنید. شاید کلید حل مشکلتان همین جا باشد.

خروپف کردن

راه های برای کنترل خروپف کردن

به والدینتان سفارش کنید اگر خروپف کردید شما را به پهلو جابجا کنند. این حرکت معمولا به سرعت باعث قطع خروپف می شود. البته این روش باعث درمان قطعی نمی شود و برای چند ساعت افاقه می کند.

اگر موضوع حادتر باشد و خروپف هر شب اتفاق بیفتد بهتر است به پزشک مراجعه کنید. ممکن است اشکال کوچکی در نواحی مختلفی مانند گوش، بینی و گلو داشته باشید.

مطمئن شوید به ماده غذایی خاص یا گیاه مخصوصی حساسیت نداشته باشید. حساسیت ممکن است باعث خروپف شود. اگر مطمئن نیستید با پزشک مشورت کنید.

خروپف کردن

نوشیدن آب کافی در طول روز بسیار مفید است. رطوبت در بینی و سینوس ها امری حیاتی و مهم است. اگر کم آب بنوشید مخاط بینی شما سفت و چسبنده می شود و باعث خروپف در همگام خواب می گردد.  

وزن زیاد مخصوصا در شرایط سنی شما عزیزان خطرناک است. یکی از عوامل خروپف کردن اضافه وزن است. اگر اضافه وزن دارید سعی کنید وزنتان را کاهش دهید. چربی اضافه در گردن باعث ایجاد فشار به مجرای هوا و در نتیجه خروپف می شود. ورزش و رژیم غذایی در کاهش وزن شما بسیار موثرند.

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
آکنه و درمان های دارویی و غیر دارویی آن

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *